A2 Seviye

Toms Heimatstadt

Toms Heimatstadt hikayesi, ağırlıklı olarak Almanca A2 seviye gramer konularına uygun bir okuma parçası olarak hazırlanmıştır.

 
Hallo! Mein Name ist Tom. Ich komme aus Denver, der Hauptstadt von Colorado. Es liegt in der Nähe der Rocky Mountains, daher ist die Umgebung sehr schön. Ich lebe hier seit ungefähr drei Jahren. Ich mag Denver wirklich, weil es eine junge Stadt mit viel Energie ist, aber wenn Sie eine Pause brauchen, ist es einfach, in die Berge zu fahren und einen ruhigen Ort zum Entspannen zu finden. Der einzige wirkliche Nachteil ist, dass der Winter ernsthaft kalt sein kann! Denver hat sich in den letzten zwanzig Jahren sehr verändert – viele Menschen ziehen hierher, um zu arbeiten. Leider sind auch die Lebenshaltungskosten stark gestiegen.

Merhaba! Benim adım Tom. Colorado’nun başkenti Denver’danım. Rocky Dağları’na yakın olduğu için çevresi çok güzel. Yaklaşık üç yıldır burada yaşıyorum. Denver’ı çok seviyorum çünkü çok fazla enerjiye sahip genç bir şehir, ancak molaya ihtiyacınız olduğunda dağlara gitmek ve dinlenmek için sakin bir yer bulmak çok kolay. Tek gerçek dezavantajı, kışın ciddi şekilde soğuk olabilmesidir! Denver, son yirmi yılda çok değişti – birçok insan buraya çalışmak için taşındı. Ne yazık ki, yaşam maliyeti de keskin bir şekilde arttı.

Toms Heimatstadt benzeri bir hikaye için: Annas Heimatstadt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'(

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.