Kelime

Almancada En Çok Kullanılan Sıfatlar

Almancada en çok kullanılan sıfatlar listesi ile Almanca öğrenmeye yeni başlayanlar için en çok kullanılan sıfatlar listelenmiştir.

Öncelikle sıfat nedir sorusuna cevap verelim: İsimlerin ya da diğer sıfatların önüne gelerek onları miktar, sıra, konum, durum, renk, biçim, insanda bıraktığı duygu gibi çeşitli yönlerden tanımlayan, tarif eden sözcük türüne sıfat ya da ön ad denir.

Almancada bazı sıfatlar birden fazla anlama gelebilmektedir. Böylesi durumlarda cümlenin anlamına bakarak doğru anlamının hangisi olduğu çıkartılabilmektedir.

Dilerseniz Youtube üzerinden ilgili listeyi izleyebilirsiniz. Bizi Youtube üzerinden de takip edebilir abone olarak bize destek olabilirsiniz.

Almanca yaygın kullanılan sıfatlar: Bölüm 1 Almanca yaygın kullanılan sıfatlar pdf

Her bölümde dereceleriyle beraber 20-25 tane sıfatı incelemekteyiz. PDF formatında indirmek için hemen yukarıdaki başlığın yanında bulunan PDF simgesine tıklayabilirsiniz. Ayrıca Youtube üzerinden izlemek için;

Almancada En Çok Kullanılan Sıfatlar Listesi

AdjektıvSıfat
altyaşlı
alteski
schwerağır
schwerzor
sauerekşi
sauersinirli
kleinküçük
winzigçok küçük
schnellhızlı
fleißigçalışkan
volldolu
dickşişman
hellaydınlık
leisesessiz
niedrigalçak
weichyumuşak
modernmodern
schöngüzel
teuerpahalı
interessantilginç
glücklichmutlu
heißsıcak
armfakir
engdar
bequemkonforlu
ordentlichdüzenli
bekanntünlü
gefährlichtehlikeli
gesundsağlıklı
gefährlichtehlikeli
AdjektıvSıfat
Junggenç
neuyeni
leichthafif
einfachkolay
süßtatlı
fröhlichneşeli
großbüyük
riesigkocaman
langsamyavaş
faultembel
leerboş
dünnzayıf
dunkelkaranlık
lautgürültülü
hochyüksek
hartsert
altmodischeski moda
hässlichçirkin
billigucuz
langweiligsıkıcı
traurigüzgün
kaltsoğuk
reichzengin
breitgeniş
unbequemkonforsuz
unordentlichdüzensiz
unbekanntünsüz
ungefährlichtehlikesiz
ungesundsağlıksız
krankhasta

İlgili listeyi Quizlet‘e de ekledim. Dilerseniz oradan da çalışıp kelimeleri pekiştireacek şekilde bir öğrenme sağlayabilirsiniz. İyi eğlenceler.

Almancada kullanılan en yaygın sıfatları derlenmiştir. Eksik olduğunuz sıfatlar varsa bize yorum yapmanızı isteriz. Keza yanlış olduğunu düşündüğünüz şeyler varsa düzeltilmesi için yorum yapabilirsiniz.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏