Hakkımda

Sıfırdan Almanca öğrenimi gerçekleştiren insanların karşılaşacağı kaynak eksikliklerine bir nebze çözüm bulmak amacıyla evdealmanca.com adlı siteyi kurduk. Sitemiz 20.12.2020 ayında faaliyete girmiş olup her geçen gün gelişmektedir.

Özellikle son zamanlarda boğuştuğumuz covid-19 salgını ile eve hapsolduğumuz bu günlerde evde ne yapabiliriz sorusuna alternatif bir cevap olmasını umuyoruz.

 

 

Almanca dil bilgisi, yani gramer konularının anlatıldığı bölümde ilgili gramer konuları sıralı bir anlatımla verilmiş olup gramer konularının etkili ve pratik bir şekilde öğrenilmesi amaçlanmıştır. 

Ayrıca Almanca okuma çalışmaları ile öğrenilen gramer konularının okuma parçalarındaki tezahürü gösterilecek olup. öğrenilen konuların pekiştirilmesi umulmaktadır. 

Almanca dinleme çalışmaları ile kulak dolgunluğu kazanılacaktır. 

Kelime çalışması için alt kategoriler oluşturulmuş olup bu sayede kelime çalışmasında karşılaşacağınız dağınıklıktan bertaraf olmuş olacaksınız. Ayrıca koyulan butonlar ile hem kelimelerin hem de cümlelerin okunuşlarını dinleyip telaffuzunuzu geliştirebileceksiniz. 

Fiil çekimleyicisi ve Artikel bulucu araçlarımız ile merak ettiğiniz fiillerin çekimli hallerini ve artikelini merak ettiğiniz isimleri bir tıkla öğreneceksiniz.

Yazar Hakkında

GAÜN mezunu bir makine mühendisiyim. Öğrenim sürecim boyunca aldığım hazırlık eğitimimin yanı sıra yazları çeşitli otellerle çalışarak İngilizce ve Almanca gibi dilleri yakından tanıma ve öğrenme sürecim oldu. Özellikle Almanca öğrenimiyle alakalı kaynakların İngilizceye nazaran yetersiz olmasından tutun da olan kaynakların da düzensizliği, belirli bir kalite standartlarının olmaması, dili öğrendikten sonra geriye dönük hatırlama çalışmalarımın gittikçe karışık olması gibi sorunlara kendim bir çözüm bulmak istedim. Benzer süreçleri yaşayacağını düşündüğüm Almanca öğrenmek isteyenlere bir nebze de olsa faydam olması ve öğrendiklerimi paylaşabileceğim bir platform ihtiyacı ile bu siteyi kurduk. 

Mühendislik eğitimimin yanı sıra yazları çalıştığım turizm ortamındaki çalışmalarımda sıklıkla yararlandığım Almanca dili için gerekli gördüğüm konularda eksik olan kaynaklara elimden geldiğince bir alternatif sunmaya çalışacağım. Ücretsiz bir kaynak olmasının yanı sıra “evdealmanca.com” evde kendi başlarına Almanca öğrenmek isteyenler için ilaç gibi olacağını düşünüyorum. Ayrıca gerekli geliştirmelerle beraber günbebün daha da kurumsallaşıp elinizin altında bir başucu kaynağı olacağını ümit ediyorum. Günlük hayatta sıkça karşılaşılan ifadelerden tutun da dinleme, konuşma pratiklerinin yapılabileceği içeriklerle siteyi zenginleştireceğim. Çeşitli kısa animasyonlarla Almanca dilinin günlük yaşamdaki uygulamalarını sunacağım.

 “Ünite” bölümü ile gramerokumadinleme bölümleri sıralı bir şekilde gösterilecektir. Kısacası Almanca öğrenimi için gerekli olan pek çok şeyi siteye sunmaya çalışacağız.

Eğer herhangi bir hata bulursanız iletişim kanallarını veya sosyal medya hesaplarını kullanarak beni uyarmanızdan memnun olurum. Keyifli çalışmalar.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'( (Adblocker)

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.