Hakkımda

Sıfırdan Almanca öğrenimi gerçekleştiren benim gibi insanların karşılaşacağı kaynak eksikliklerine bir nebze çözüm bulmak amacıyla bu evdealmanca.com adlı siteyi kurdum. Özellikle son zamanlarda boğuştuğumuz covid-19 salgını ile eve hapsolduğumuz bu günlerde evde ne yapabiliriz sorusuna alternatif bir cevap olmasını umuyorum.

Almanca dil bilgisi, yani gramer konularının anlatıldığı bölümde ilgili gramer konuları sıralı bir anlatımla Almanca öğrenmeyi etkili ve pratik bir hale dönüştürmüştür. 

Ayrıca Almanca okuma çalışmaları ile öğrenilen gramer konularının okuma parçalarındaki tezahürü gösterilecek olup. öğrenilen konuların pekiştirilmesi umulmaktadır. 

Almanca dinleme çalışmaları ile kulak dolgunluğu kazanılacaktır. 

Kelime çalışması için alt kategoriler oluşturulmuş olup bu sayede kelime çalışmasında karşılaşacağınız dağınıklıktan bertaraf olmuş olacaksınız. Ayrıca koyulan butonlar ile hem kelimelerin hem de cümlelerin okunuşlarını dinleyip telaffuzunuzu geliştirebileceksiniz. 

Fiil çekimleyicisi ile merak ettiğiniz fiillerin çekimli hallerini bir tıkla öğreneceksiniz.

Mühendislik eğitimimin yanı sıra yazları çalıştığım turizm ortamındaki çalışmalarımda sıklıkla yararlandığım Almanca dili için gerekli gördüğüm konularda eksik olan kaynaklara elimden geldiğince bir alternatif sunmaya çalışacağım. Ücretsiz bir kaynak olmasının yanı sıra “evdealmanca.com” evde kendi başlarına Almanca öğrenmek isteyenler için ilaç gibi olacağını düşünüyorum. Ayrıca gerekli geliştirmelerle beraber günbebün daha da kurumsallaşıp elinizin altında bir başucu kaynağı olacağını ümit ediyorum. Günlük hayatta sıkça karşılaşılan ifadelerden tutun da dinleme, konuşma pratiklerinin yapılabileceği içeriklerle siteyi zenginleştireceğim. Çeşitli kısa animasyonlarla Almanca dilinin günlük yaşamdaki uygulamalarını sunacağım. Yakın zamanda açılacak olan “ünite” bölümü ile gramer, okuma, dinleme, yazma ve konuşma bölümleri sanki bir kurstaymış gibi sıralı bir şekilde öğretilecektir. Kısacası Almanca öğrenimi için gerekli olan pek çok şeyi siteye sunmaya çalışacağım.

Yazar Hakkında

GAÜN mezunu bir makine mühendisiyim. Öğrenim sürecim boyunca aldığım hazırlık eğitimimin yanı sıra yazları çeşitli otellerle çalışarak İngilizce ve Almanca gibi dilleri yakından tanıma ve öğrenme sürecim oldu. Özellikle Almanca öğrenimiyle alakalı kaynakların İngilizceye nazaran yetersiz olmasından tutun da olan kaynakların da düzensizliği, belirli bir kalite standartlarının olmaması, dili öğrendikten sonra geriye dönük hatırlama çalışmalarımın gittikçe karışık olması gibi sorunlara kendim bir çözüm bulmak istedim. Benzer süreçleri yaşayacağını düşündüğüm Almanca öğrenmek isteyenlere bir nebze de olsa faydam olması ve öğrendiklerimi paylaşabileceğim bir platform ihtiyacı ile bu siteyi kurdum. Eğer herhangi bir hata bulursanız iletişim kanallarını veya sosyal medya hesaplarını kullanarak beni uyarmanızdan memnun olurum. Keyifli çalışmalar