Hakkımda

Sıfırdan Almanca öğrenimi gerçekleştiren insanların karşılaşacağı kaynak eksikliklerine bir nebze çözüm bulmak amacıyla evdealmanca.com adlı siteyi kurduk. Sitemiz 20.12.2020 ayında faaliyete girmiş olup her geçen gün gelişmektedir.

Özellikle son zamanlarda boğuştuğumuz covid-19 salgını ile eve hapsolduğumuz bu günlerde evde ne yapabiliriz sorusuna alternatif bir cevap olmasını umuyoruz.

 

 

Almanca dil bilgisi, yani gramer konularının anlatıldığı bölümde ilgili gramer konuları sıralı bir anlatımla verilmiş olup gramer konularının etkili ve pratik bir şekilde öğrenilmesi amaçlanmıştır. 

Ayrıca Almanca okuma çalışmaları ile öğrenilen gramer konularının okuma parçalarındaki tezahürü gösterilecek olup. öğrenilen konuların pekiştirilmesi umulmaktadır. 

Almanca dinleme çalışmaları ile kulak dolgunluğu kazanılacaktır. 

Kelime çalışması için alt kategoriler oluşturulmuş olup bu sayede kelime çalışmasında karşılaşacağınız dağınıklıktan bertaraf olmuş olacaksınız. Ayrıca koyulan butonlar ile hem kelimelerin hem de cümlelerin okunuşlarını dinleyip telaffuzunuzu geliştirebileceksiniz. 

Fiil çekimleyicisi ve Artikel bulucu araçlarımız ile merak ettiğiniz fiillerin çekimli hallerini ve artikelini merak ettiğiniz isimleri bir tıkla öğreneceksiniz.

Yazar Hakkında

GAÜN mezunu bir makine mühendisiyim. Öğrenim sürecim boyunca aldığım hazırlık eğitimimin yanı sıra yazları çeşitli otellerle çalışarak İngilizce ve Almanca gibi dilleri yakından tanıma ve öğrenme sürecim oldu. Almanca öğrenimiyle alakalı kaynakların İngilizceye nazaran yetersiz olmasından tutun da olan kaynakların da düzensizliği, belirli bir kalite standartlarının olmaması, dili öğrendikten sonra geriye dönük hatırlama çalışmalarımızın gittikçe karışık olması gibi sorunlara bir çözüm bulmak istedik. Ayrıca benzer süreçleri yaşayacağını düşündüğümüz Almanca öğrenmek isteyenlere bir nebze dahi olsa faydamız olması adına bu siteyi kurduk. Dahası farklı şehirlerde ve hatta ülkelerde yaşayan arkadaşlarımızla öğrendiklerimizi birbirimizle efektif bir şekilde paylaşabilmek, bunları düzenlemek bizler için de oldukça faydalı oldu.  

Mühendislik eğitimimin yanı sıra yazları çalıştığım turizm ortamındaki çalışmalarımda sıklıkla yararlandığım Almanca dili için gerekli gördüğüm konularda eksik olan kaynaklara elimden geldiğince bir alternatif sunmaya çalışıyoruz. Ücretsiz bir kaynak olmasının yanı sıra “evdealmanca.com” evde kendi başlarına Almanca öğrenmek isteyenler için ilaç gibi olacağını düşünüyoruz. Ayrıca gerekli geliştirmelerle beraber günbebün daha da kurumsallaşıp elinizin altında bir başucu kaynağı olacağını ümit ediyoruz. 

Eğer herhangi bir hata bulursanız iletişim kanallarını veya sosyal medya hesaplarını kullanarak bizi uyarmanızdan memnun olurum. Keyifli çalışmalar.

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.