A1 Seviye

Die neue Wohnung

Die neue Wohnung, Almanca A1 seviyeye uygun örnek bir okuma parçası olarak derlenmiştir.

Die neue Wohnung

Ich habe eine neue Wohnung. Sie ist schön und groß. Sie hat ein Wohnzimmer, ein Schlafzimmer, eine Küche und ein Bad. Die Wohnung ist in der Nähe von der U-Bahn. Es gibt viele Geschäfte und Restaurants. Ich bin sehr glücklich. Ich kaufe auch neue Möbel.

Yeni Daire

Yeni bir dairem var. Güzel ve büyük. Bir oturma odası, bir yatak odası, bir mutfak ve bir banyosu var. Daire metroya yakın. Birçok mağaza ve restoran var. Çok mutluyum. Yeni mobilyalar da alacağım.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

5 Yorum

  1. Sie ist sehr schön und groß derken neden Sie kullandık. Es İngilizce’deki It gibi kullanılıyorsa Es dememiz lazım değil mi. Sanırım bu konuda eksiğim var bir kaç yerde daha aynı şeyi gördüm. Bu konunun linkini cevap olarak bırakabilir misiniz rica etsem?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏