A1 Seviye

Mein Name ist Heidi

Mein Name ist Heidi parçası A1 seviyesine uygun olacak şekilde yazılmıştır. 

Mein Name ist Heidi

Mein Name ist Heidi. Das Frühstück ist für mich sehr wichtig. Ich trinke morgens Tee und esse eine Spiegelei. Mein Vater trinkt eine Tasse Kaffee. Meine Mutter trinkt nicht gern Kaffee, aber sie trinkt gern Tee.
*
Zum Mittagessen gehe ich in mein Haus und esse Pommes mit Hamburgern. Am Abend esse ich meistens Suppe. Zum Abendessen isst meine Mutter gern Suppe. Abends will sie nicht viel essen. Sie will fit bleiben.

Benim adım Heidi

Kahvaltı benim için çok önemli. Sabahları çay içerim ve sahanda yumurta yerim. Babam bir fincan kahve içer. Annem kahveyi sevmez ama çayı sever.
*
Öğle yemeği için evime giderim ve hamburger ile cips yerim. Akşamları genellikle çorba içerim. Akşam yemeğinde annem çorba içmeyi sever. Akşamları fazla bir şey yemek istemiyor. Zinde kalmak istiyor.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.