A1 Seviye

Ich bin Albert

Ich bin Albert Almanca A1 seviye bir okuma parçası olarak hazırlanmıştır. Okuma parçasını daha iyi anlamak için bilinmesi faydalı olacak kelimeler;aşağıda derlenmiştir.

der Schüler, – ➡️ öğrenci
der Hund, e ➡️ köpek
der Lehrer, – ➡️ erkek öğretmen
die Zahnärztin, nen ➡️ kadın dişçi
die Zahnarztpraxis, en ➡️ diş muayenehanesi
der Bruder, .. ➡️ erkek kardeş, abi
die Schwester, – ➡️ kız kardeş, abla

Ich bin Albert

Hallo! Ich bin Albert. Ich bin 10 Jahre alt und Schüler. Ich besuche die 4. Klasse. Meine Haare sind kurz und schwarz. Meine Augen sind braun. Ich wohne in Berlin. Ich habe einen Hund namens Kuzk. Meine Hobbys sind Fußball, Schwimmen und Computerspiele. Ich kann Gitarre spielen.

Mein Vater ist Lehrer und meine Mutter ist Zahnärztin. Ich habe einen Bruder und eine Schwester. Mein Bruder Hans ist 15 Jahre alt und möchte Arzt werden. Meine Schwester Anna ist auch Schülerin und sie geht in die 3. Klasse.

Ben Albert.

Merhaba, ben Albert. 10 yaşındayım ve öğrenciyim. Dördüncü sınıfa gidiyorum. Saçlarım kısa ve siyah. Gözlerim kahverengi. Berlin’de yaşıyorum. Kuzk adında bir köpeğim var. Hobilerim futbol, yüzme ve bilgisayar oyunları oynamak. Gitar çalabiliyorum.

Babam öğretmen ve annem diş hekimi. Bir erkek ve bir kız kardeşim var. Erkek kardeşim Hans 15 yaşında ve doktor olmak istiyor. Kız kardeşim Anna da bir öğrenci ve 3. sınıfta okuyor.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏