Ich bin Albert – A1

Ich bin Albert Almanca A1 seviye bir okuma parçası olarak hazırlanmıştır.

Ich bin Albert parçasını daha iyi anlamak için bilinmesi faydalı olacak kelimeler;

die Schüler,- Öğrenci
der Hund,e Köpek
der Lehrer,- Erkek öğretmen
die Zahnärztin,nen Kadın Dişçi
die Zahnarztpraxis,en Dişçi ofisi
der Bruder,.. Erkek kardeş, Abi
die Schwester,n Kız kardeş

İch bin Albert

Hallo! Ich bin Albert. Ich bin 10 Jahre alt und Schüler. In der Schule mag ich besonders Physik und Englisch. Meine Lehrer sind sehr nett. Ich wohne in Berlin. Ich habe einen Hund namens Kuzk

Meine Hobbys sind Fußball, Schwimmen und Computerspiele. Mein Vater ist Lehrer, und meine Mutter ist Zahnärztin. Meine Mutter hat eine Zahnarztpraxis in der Königstraße in Berlin.

Ich habe einen Bruder und eine Schwester. Mein Bruder ist 21Jahre alt und möchte auch Zahnarzt werden. Er studiert Zahnmedizin. Meine Schwester möchte Tierärztin werden. Sie studiert noch nicht, denn sie ist erst 4 Jahre alt.

Merhaba! Ben albert 10 yaşındayım ve öğrenciyim. Okulda özellikle fizik ve İngilizceyi seviyorum. Öğretmenlerim çok iyi. Berlin’de yaşıyorum. Kuzk adında bir köpeğim var

Hobilerim futbol, ​​yüzme ve bilgisayar oyunları. Babam öğretmen ve annem diş hekimi. Annemin Berlin’deki Königstrasse’de diş muayenehanesi var.

Bir erkek ve bir kız kardeşim var. Erkek kardeşim 21 yaşında ve diş hekimi olmak istiyor. Diş hekimliği okuyor. Kız kardeşim veteriner olmak istiyor. Henüz çalışmıyor çünkü daha 4 yaşında.

Paylaşmak İsterseniz;

Bunları da sevebilirsiniz

Ich bin Albert – A1” için bir yorum

Bir Cevap Yazın