A1 Seviye

Heidi und Olga

Heidi und Olga Almanca A1 seviye bir okuma parçası olarak hazırlanmıştır. Okuma parçasını daha iyi anlamak için parçada geçen ve bilinmesi faydalı olacak kelimeler aşağıda derlenmiştir:

der Hauptstadt, ..e ➡️ Başkent
die Einwohner, – ➡️ İkamet eden, yaşayan
der Stadt, ..e ➡️ Şehir
die Universität, en ➡️ Üniversite
das Eis ➡️ dondurma

Heidi und Olga

Heidi ist 19 Jahre alt Sie wohnt in Berlin. Berlin liegt im Nordosten Deutschlands und ist eine Hauptstadt mit rund 4 Millionen Einwohnern. Berlin ist eine sehr schöne Stadt. Ich liebe Berlin sehr. In Berlin gibt es viele Restaurants, Bars, Einkaufszentren, Theater und Cafés.

Heidi studiert Medizin an der Universität von Berlin. Heidis beste Freundin heißt Olga. Olga ist auch 19 Jahre alt. Sie wohnt auch in Berlin. Sie ist eine sehr gute Person. Sie lieben es, Zeit miteinander zu verbringen. Sie gehen oft aus. Sie kaufen zusammen ein. Sie gehen miteinander ins Kino.

Heidi ve Olga

Heidi 19 yaşında ve Berlin’de yaşıyor. Berlin Almanya’nın kuzey doğusunda yer alıyor ve yaklaşık 4 milyon nüfuslu bir başkent. Berlin çok güzel bir şehir. Berlin’i çok seviyorum. Berlin’de çok sayıda restoran, bar, alışveriş merkezi, tiyatro ve kafe var.

Heidi Berlin Üniversitesi’nde tıp okuyor. Heidi’nin en iyi arkadaşının adı Olga. Olga da 19 yaşında. O da Berlin’de yaşıyor. Çok iyi bir insandır. Birlikte vakit geçirmeyi seviyorlar. Sık sık dışarı çıkıyorlar. Birlikte alışverişe gidiyorlar. Birlikte sinemaya gidiyorlar.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏