A1 Seviye

Mein Lieblingsort

Mein Lieblingsort, Almanca A1 seviyeye uygun örnek bir okuma parçası olarak derlenmiştir.

Mein Lieblingsort

Mein Lieblingsort ist der Park. Ich gehe gerne in den Park spazieren, besonders an schönen Tagen. Der Park hat viele Bäume und Grünflächen, es gibt einen See und einen Spielplatz. Ich sehe gerne die Enten und Vögel und höre die Vögel singen.
*
Ich treffe mich auch gerne mit Freunden im Park. Wir setzen uns auf eine Bank und unterhalten uns. Ich genieße es auch, im Park zu lesen oder einfach nur die Natur zu beobachten.
*
Ich mag den Park. Der Park ist gut. Man kann da ruhen. Man kann Freunde treffen. Ich bin froh, ich habe einen Park.

En sevdiğim yer

Benim en sevdiğim yer parktır. Özellikle güzel günlerde parkta yürüyüşe çıkmayı severim. Parkta çok sayıda ağaç ve yeşil alan, bir göl ve bir oyun alanı bulunmaktadır. Ördekleri ve kuşları görmeyi ve kuşların ötüşünü duymayı seviyorum.
*
Parkta arkadaşlarımla buluşmayı da severim. Bir bankta oturup konuşuyoruz. Ayrıca parkta kitap okumaktan veya sadece doğayı izlemekten de keyif alıyorum.
*
Parkı seviyorum. Park çok güzel. Orada dinlenebilirsin. Arkadaşlarınla buluşabilirsin. Bir parkım olduğu için mutluyum.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏