A1 Seviye

Mein Tag

Mein Tag, Almanca A1 seviyeye uygun ve bir kişinin günlük rutinini anlatan örnek bir okuma parçası olarak derlenmiştir.

Mein Tag

Ich stehe jeden Morgen um 7 Uhr auf. Ich mache mein Bett, wasche mich und ziehe mich an. Dann esse ich Frühstück und trinke eine Tasse Kaffee.
*
Ich fahre dann mit dem Bus zur Arbeit. Ich arbeite als Verkäufer in einem Laden. Ich arbeite von 9 Uhr bis 18 Uhr.
*
Nach der Arbeit fahre ich nach Hause. Ich mache Abendessen und ruhe mich ein bisschen aus. Ich schaue manchmal fern oder lese ein Buch. Ich gehe um 22 Uhr ins Bett.
*
Ich bin froh, eine Arbeit zu haben und ein geregeltes Leben zu führen. Ich hoffe, dass ich weiterhin so glücklich bleibe.

Günüm

Her sabah saat 7’de kalkıyorum. Yatağımı yapıyorum, yıkanıyorum ve giyiniyorum. Sonra kahvaltı yapıyorum ve bir fincan kahve içiyorum.
*
Daha sonra işe otobüsle gidiyorum. Bir mağazada satış elemanı olarak çalışıyorum. Sabah 9’dan akşam 6’ya kadar çalışıyorum.
*
İşten sonra eve gidiyorum. Akşam yemeği hazırlayıp biraz dinleniyorum. Bazen televizyon izlerim ya da kitap okurum. Akşam 10’da yatıyorum.
*
Bir işim ve düzenli bir hayatım olduğu için mutluyum. Umarım bu kadar mutlu olmaya devam ederim.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏