B1 Seviye

Almanca B1 Seviye Gramer Konuları

Bu yazımızda, A1 ve A2 seviye gramer konularının devamı olan ve Almanca B1 seviye becerilerinizi geliştirebilmeniz için bilmeniz beklenen gramer konuları sıralı bir şekilde listelenmiştir. Benzer şekilde her bir gramer konusu, konu hakkında kısa ve öz bilgilerle donatılmış olup çeşitli tablolar, uygun örnekler ve farklı türden alıştırmalarla zenginleştirilmiştir.

İlgili dersler, püf noktalarının anlatıldığı detaylı dil bilgisi anlatımının yanı sıra bol bol örnek kullanarak pekiştirilmiştir.

Almanca B1 Seviye Gramer Konuları Listesi

Zamanla ilgili gramer konuları ile alakalı çeşitli testler ekleyerek, öğrendiklerinizi pekiştirme ve seviyenizi kontrol etme imkanı bulacaksınız. Almanca B1 seviyesi için gerekli olan gramer konuları, aşağıda sıralı bir şekilde yer almaktadır. Bakınız

Almanca B1 seviye gramer konularını öğrendiğinizde genellikle aşağıdaki listede belirtilmiş becerileri edinmiş olursunuz.

 • Gelişmiş Kelime Bilgisi: Günlük hayat, iş, okul ve kişisel ilgi alanlarınızla ilgili daha fazla kelime bilgisine sahip olursunuz.
 • Daha Karmaşık Cümle Yapıları: Daha karmaşık cümle yapılarını anlama ve kullanma yeteneği kazanırsınız.
 • Bağımsız Konuşma: Genellikle tanıdık olan konularda bağımsız ve akıcı bir şekilde konuşma yeteneği kazanırsınız.
 • Gelişmiş Dinleme Anlama: Standart dili, yavaş ve açık bir şekilde konuşulduğunda ana fikirleri ve detayları anlama yeteneği kazanırsınız.
 • Metin Anlama: Günlük hayat, iş, okul ve kişisel ilgi alanlarınızla ilgili metinlerin ana fikirlerini ve detaylarını anlama yeteneği kazanırsınız.
 • Yazılı İfade: Kişisel ilgi alanlarınızla ilgili detaylı metinler yazma yeteneği kazanırsınız.
 • Gelişmiş Dilbilgisi: Geçmiş zamanın farklı formlarını, dolaylı konuşmayı ve bağımlı cümleleri anlama ve kullanma yeteneği kazanırsınız.
 • Tartışma: Kendi görüşlerinizi ifade eder ve gerekçeler sunarak tartışmalara katılma yeteneği kazanırsınız.
 • Öneri ve Tavsiye: Öneri ve tavsiyelerde bulunma yeteneği kazanırsınız.

Sonuç olarak, Almanca B1 seviyesinde, günlük yaşam, iş ve kişisel ilgi alanlarınızla ilgili konularda bağımsız ve akıcı bir şekilde konuşabilir, standart dilde konuşulan ana fikirleri ve detayları anlayabilir, detaylı metinler yazabilir, daha karmaşık cümle yapılarını anlayabilir ve kullanabilir, kendi görüşlerinizi ifade eder ve tartışmalara katılabilir, öneri ve tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

6 Yorum

 1. Bazı konu başlıklarının linkleri yok. İlave edecek misiniz acaba?
  1. Birleştirme bağlaçları
  2. irgendwie-irgendwo-irgendwann

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏