B2 Seviye

Almanca B2 Seviye Gramer Konuları

Gramer anlatımlarımızın son noktası olan Almanca B2 seviye gramer konuları listesi oluşturulmuştur. B1 seviye gramer konuları listesinin devamı niteliğinde olan bu listedeki gramer konuları da peşi sıra derlenerek oluşturulmuştur.

Zamanla eksik konular tamamlanacak olup videolu anlatımlarla da zenginleştirilecektir.

Bu gramer konuları da diğer listelerdeki gramer konuları gibi ilgili gramer konusu hakkında kısa bir bilgi ile başlar. Ayrıca bu konular çeşitli tablolar, konular için uygun örnekler ve çeşitli alıştırmalarla zenginleştirilmiştir. Örneklerde okunuşlarını dinleyebileceğiniz butonlar eklenmiş olup ilgili cümlelerin doğru telaffuzlarına erişebileceksiniz.

Almanca B2 Seviye Gramer Konuları

Almanca A1 seviye gramer ve A2 seviye gramer konularını da benzer şekilde sıralı bir şekilde anlattık. Buradan da dilerseniz o konulara ulaşabilirsiniz. 

Eksik konu, hatalı yazılmış ifadeler için iletişim kanallarını veyahut ilgili yazıların yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Umarım faydasını görürsünüz, iyi çalışmalar.

En küçük kelime dahi olsa hatalı gördüğünüz yerler için bizlere yorum atabilir, ilgili iletişim kanallarından ulaşabilir veya sosyal medya hesaplarımız vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca soru-cevap bölümümüze takıldığınız noktaları bizlere iletebilir ve herkesin faydalanabileceği bir platform olarak geliştirebiliriz.

2 Yorum

 1. Brauchen + zu
  Birleştirme bağlaçları
  Sıfat çekimleri (-İn hali)
  İsim çekimleri
  Relativsätze – V (İlgi Cümleleri)
  Olasılık ve tahmin anlatımı
  Başkasının İddiasını Aktarma
  Bu konu başlıklarının linkleri yok. Açıklamaları eklenecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'(

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.