A1 Seviye

Mein Lieblingstier

Mein Lieblingstier, Almanca A1 seviyeye uygun olacak şekilde örnek bir okuma parçası olarak derlenmiştir.

Mein Lieblingstier

Mein Lieblingstier ist der Hund. Ich liebe Hunde, weil sie treue und loyale Begleiter sind. Ich habe seit meiner Kindheit immer einen Hund gehabt.
*
Mein aktueller Hund heißt Rocky und er ist ein Mischling aus Labrador und Golden Retriever. Er ist sehr verspielt und liebevoll. Ich gehe jeden Tag mit ihm spazieren und wir spielen zusammen im Park.
*
Ich mag Hunde. Hunde sind gute Freunde. Sie sind immer da. Sie lieben ihre Leute. Ich möchte immer einen Hund haben.

En Sevdiğim Hayvan

En sevdiğim hayvan köpektir. Köpekleri seviyorum çünkü onlar sadık ve vefalı yoldaşlar. Çocukluğumdan beri hep bir köpeğim oldu.
*
Şu anki köpeğimin adı Rocky ve o bir Labrador ve Golden Retriever karışımı. Çok oyunbaz ve sevgi dolu. Onu her gün gezdiriyorum ve parkta birlikte oynuyoruz.
*
Köpekleri severim. Köpekler iyi arkadaştır. Her zaman yanlarındadırlar. İnsanlarını severler. Her zaman bir köpeğim olsun isterim.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏