A1 Seviye

Arnolds Hund und Katze

Arnolds Hund und Katze hikayesi genel hatlarıyla A1 seviye bir okuma parçası olarak oluşturulmuştur.

Arnolds Hund und Katze

Arnold hat einen Hund und eine Katze. Sein Hund ist weiß und schwarz. Seine Katze ist weiß. Ihre Augen sind gelb. Sie ist sehr niedlich und dick.
*
Er liebt seinen Hund. Er liebt auch seine Katze. Sein Hund heißt Lolo und seine Katze heißt Lili. Lolo ist zwei Jahre alt. Lili ist drei Jahre alt. Sie spielen mit kleinen Bällen.

Arnold’un Kedisi ve Köpeği

Arnold’un bir köpeği ve bir kedisi var. Köpeği beyaz ve siyah. Kedisi beyaz. Gözleri sarı. Çok sevimli ve şişman.
*
Köpeğini seviyor. Kedisini de çok seviyor. Köpeğinin adı Lolo ve kedisinin adı Lili. Lolo iki yaşında. Lili üç yaşında. Küçük toplarla oynuyorlar.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

2 Yorum

  1. Sein Hund / seine Katze heißt olacak (heißen degil). Özne tekil-yüklem tekil.

    1. Yorumunuz için teşekkürler. Parçayı oluştururken çok fazla hayvan sahibi olması nedeniyle garip kaçmasın diye sayılarını düşürelim demiştik ama tekil durumda olmaları gözümüzden kaçmış. Tekrardan teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.