A2 Seviye

Ein Bild

Ein Bild hikayesi ağırlıklı olarak Almanca A2 seviyeye uygun olacak gramer konuları içeren bir okuma parçası olarak hazırlanmıştır.

Ein Bild

Das ist das Bild meines Dorfes. Auf dem Bild ist ein kleiner Hügel zu sehen. Auf dem Hügel steht ein Haus. In der Nähe des Hauses stehen einige hohe Bäume. Diese Bäume wurden von meinem Großvater gepflanzt. Es gibt einige Kühe und Pferde unter den Bäumen.
*
In der Nähe des Hauses befindet sich ein Feld. Es gibt einige Hühner und einen Hund auf dem Feld. Der Name des Hundes ist Logo und seine Farbe ist weiß. Es gibt eine Straße in der Nähe des Feldes.
*
Auf der Straße steht ein Auto. Auf der Straße sind zwei Männer und zwei Frauen unterwegs. Sie sind in der Nähe des Autos. Es gibt einige Blumen in der Nähe der Straße. Sie sind rot, gelb und weiß. Der Himmel ist blau. Es gibt nicht viele Wolken am Himmel. In der Nähe der Bäume befindet sich ein kleiner See. Auf dem See liegen zwei Boote.

Resim

Bu benim köyümün resmi. Resimde küçük bir tepe görülebilir. Tepede bir ev var. Evin yakınında uzun boylu ağaçlar var. Bu ağaçları dedem dikmişti. Ağaçların altında bazı inekler ve atlar var.
*
Evin yanında bir tarla var. Tarlada birkaç tavuk ve bir köpek var. Köpeğin adı Logo ve rengi beyazdır. Tarlaya yakın bir yol var.
*
Sokakta bir araba var. Sokakta yürüyen iki erkek ve iki kadın var. Onlar arabanın yanındalar. Yolun yanında bazı çiçekler var. Bunlar kırmızı, sarı ve beyazdır. Gökyüzü mavi. Gökyüzünde çok fazla bulut yok. Ağaçların yanında küçük bir göl var. Gölde iki tekne var.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏