A2 Seviye

Haustiere Hikayesi (Evcil Hayvanlar)

Haustiere hikayesi genel hatlarıyla Almanca seviyesi A1 – A2 olanların kolayca anlayabilecekleri kısa bir hikaye formatında yazılmıştır.

Haustiere Hikayesi

Die meisten Menschen lieben Haustiere. Haustiere sind nette Gefährten. Haustiere sind wie Familienmitglieder. Sie brauchen Pflege wie ein Kind. Kinder verbringen gerne Zeit mit ihnen. Sie können zu viel fressen, vergessen Sie also nicht, dass sie jeden Tag Bewegung brauchen und Sie sie regelmäßig reinigen sollten. Sie können Spaß machen und hilfreich sein, aber sie können Sie monatlich viel kosten.

Ich habe einen Wellensittich namens Cart. Ich habe meinem Wellensittich einige Worte beigebracht. Denken Sie daran, dass Haustiere wie Menschen Lebewesen sind und Pflege brauchen.

Çoğu insan evcil hayvanları sever. Evcil hayvanlar güzel yoldaşlardır. Evcil hayvanlar aile üyeleri gibidir. Onların bir çocuk gibi bakıma ihtiyaçları vardır. Çocuklar onlarla vakit geçirmeyi severler. Aşırı yiyebilirler, bu yüzden her gün egzersiz yapmaları gerektiğini ve düzenli olarak temizlemeniz gerektiğini unutmayın. Eğlenceli ve yardımcı olabilirler, ancak aylık olarak size çok pahalıya mal olabilirler.

Cart adında bir muhabbet kuşum var. Muhabbet kuşuma birkaç kelime öğrettim. Unutmayın, evcil hayvanlar da insanlar gibi canlılardır ve bakıma ihtiyaçları vardır.

Benzer okuma parçaları için: A2 seviye Almanca okuma parçaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'( (Adblocker)

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.