A2 Seviye

Meine Sibirienreise

Meine Sibirienreise hikayesi, ağırlıklı olarak Almanca A2 seviye gramer konularını içeren bir okuma parçası olarak hazırlandı.

Meine Sibirienreise

Ich war alleine drei Wochen in Sibirien. Ich reiste herum, kampierte und erkundete die Landschaft. Ich war in der Nähe des Baikalsees, einem riesigen See mit Bergen und Dörfern an den Seiten. Es war wunderschön.
*
Ich mochte die Leute, die ich traf- alle waren so offen und einladend. Auf der anderen Seite waren die Nächte so kalt, obwohl es Sommer war! Ich wünschte, ich hätte einen wärmeren Schlafsack mitgenommen.

Sibirya Gezim

Sibirya’da tek başıma üç hafta geçirdim. Etrafı gezdim, kamp yaptım ve kırsal bölgeleri keşfettim. Kenarlarında dağlar ve köyler bulunan devasa bir göl olan Baykal Gölü’nün yakınındaydım. Çok güzel bir yerdi.
*
Tanıştığım insanları sevdim – herkes çok açık ve misafirperverdi. Öte yandan, yaz olmasına rağmen geceler çok soğuktu! Keşke daha sıcak bir uyku tulumu getirseydim.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏