A2 Seviye

Meine Sibirienreise

Meine Sibirienreise hikayesi, ağırlıklı olarak Almanca A2 seviye gramer konularını içeren bir okuma parçası olarak hazırlandı.

Ich war alleine drei Wochen in Sibirien. Ich reiste herum, kampierte und erkundete die Landschaft. Ich war in der Nähe des Baikalsees, einem riesigen See mit Bergen und Dörfern an den Seiten. Es war auf wilde Weise wunderschön und die Leere gab mir ein echtes Gefühl der Isolation. Ich mochte die Leute, die ich traf – alle waren so offen und einladend. Auf der anderen Seite waren die Nächte so kalt, obwohl es Sommer war! Ich wünschte, ich hätte einen wärmeren Schlafsack mitgenommen.

Benim Sibirya Gezim

Üç hafta boyunca Sibirya’da yalnız kaldım. Etrafı dolaştım, kamp kurdum ve manzarayı keşfettim. Yanlarında dağlar ve köyler bulunan dev bir göl olan Baykal Gölü’nün yakınındaydım. Çılgınca güzeldi ve boşluk bana gerçek bir yalnızlık hissi verdi. Tanıştığım insanları sevdim – herkes çok açık ve misafirperverdi. Öte yandan yaz olmasına rağmen geceler çok soğuktu! Keşke daha sıcak bir uyku tulumu getirseydim.

Meine Sibirienreise benzeri hikayeler okuma için: A2 seviye Almanca okuma parçaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'( (Adblocker)

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.