A2 Seviye

Londra, Dubai und Frankfurt

Londra, Dubai und Frankfurt hikayesi A2 seviye bir Almanca okuma parçası olarak hazırlanmıştır.

 
Londra hat sich in den letzten zwanzig Jahren sehr verändert. Es ist viel internationaler und viel teurer als früher. Die Seele der Stadt ist jedoch immer noch da. Londra wird immer Londra sein!


Dubai ist im Vergleich zu vor zwanzig oder dreißig Jahren fast nicht wiederzuerkennen. Die Stadt ist sowohl physisch als auch wirtschaftlich sehr gewachsen. Es ist erstaunlich, wenn Sie alte Fotos der Stadt sehen. Die Dinge sind jetzt so anders!

Frankfurt hat sich in den letzten zwanzig Jahren kaum verändert, aber die Mischung der Menschen ist heutzutage etwas anders. Früher war die Bevölkerung älter und meistens deutsch, während heute mehr junge Menschen hier leben, darunter viele Menschen aus anderen Teilen Europas.

Londra, Dubai ve Frankfurt

Londra, son yirmi yılda çok değişti. Eskisinden çok daha uluslararası ve çok daha pahalı. Ancak şehrin ruhu hala oradadır. Londra her zaman Londra olacak!

Dubai, yirmi ya da otuz yıl öncesine kıyasla neredeyse tanınmaz durumda. Şehir hem fiziksel hem de ekonomik olarak çok büyüdü. Şehrin eski fotoğraflarını görmek harika. Artık işler çok farklı!

Frankfurt son yirmi yılda pek değişmedi, ancak bugünlerde insan karışımı biraz farklı. Nüfus eskiden daha yaşlı ve çoğunlukla Almandı, bugün burada Avrupa’nın diğer bölgelerinden birçok insan da dahil olmak üzere daha fazla genç yaşıyor.

Londra, Dubai ve Frankfurt hikayesine benzer bir okuma parçası olan Paris, Shanghai und Anamur hikayesini de okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'( (Adblocker)

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.