A2 Seviye

Meine Hobbys

Meine Hobbys parçası, ağırlıklı olarak Almanca A2 seviye gramer konularını içeren bir okuma parçası olarak derlenmiştir.

 
Meine Hobbys sind Fotos machen und Tennis spielen.

Ich liebe es Fotos zu machen. Ein- oder zweimal im Monat gehe ich in verschiedene Bereiche der Stadt und suche nach interessanten Bildern. Ich habe mich für Fotografie interessiert, seit mein Vater mir zu meinem 8-jährigen Geburtstag eine Kamera besorgt hat. Ich mag es, weil es kreativ ist und ich mich durch meine Bilder ausdrücken kann. Jeder kann eine Kamera benutzen, aber Sie müssen Ihre Fantasie einsetzen, um gute Bilder zu finden.

Ich spiele sehr gerne Tennis. Ich spiele jedes Wochenende im Park in der Nähe meines Hauses. Manchmal spiele ich mit meinem Bruder oder manchmal mit einem Freund. Mein Bruder hat mich dazu gebracht, weil er Sport liebt und jemanden zum Spielen brauchte. Anfangs hat es mir nicht gefallen, weil es schwer war und ich die ganze Zeit verloren habe, aber jetzt genieße ich es, besonders wenn ich meinen Bruder geschlagen habe!

Benim Hobilerim

Fotoğraf çekmeyi seviyorum. Ayda bir veya iki kez şehrin farklı bölgelerine gidiyorum ve ilginç fotoğraflar arıyorum. Babam bana 8 yaşındaki doğum günüm için bir kamera aldığından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyorum. Hoşuma gitti çünkü yaratıcı ve kendimi resimlerimle ifade edebiliyorum. Herkes kamera kullanabilir, ancak iyi fotoğraflar bulmak için hayal gücünüzü kullanmanız gerekir.

Tenis oynamayı gerçekten çok seviyorum. Her hafta sonu evimin yakınındaki parkta oynuyorum. Bazen kardeşimle bazen de bir arkadaşımla oynarım. Kardeşim sporu sevdiği ve oynayacak birine ihtiyacı olduğu için bana bunu yaptırdı. İlk başta zor olduğu için beğenmedim ve her zaman kaybettim, ama şimdi özellikle kardeşime vurduğumda bundan zevk alıyorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'( (Adblocker)

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.