A2 Seviye

Die Familie

Die Familie, Almanca A2 seviyeye uygun örnek bir okuma parçası olarak derlenmiştir.

Die Familie

Ich habe eine große Familie. Ich habe eine Mutter, einen Vater, eine Schwester und einen Bruder. Meine Eltern sind Lehrer und meine Schwester studiert Medizin. Mein Bruder ist Schüler.
*
Wir treffen uns oft zusammen und verbringen Zeit miteinander. Wir essen gemeinsam zu Mittag oder Abendessen und unternehmen Ausflüge zusammen. Manchmal fahren wir auch in den Urlaub zusammen.
*
Ich bin sehr dankbar für meine Familie und ich schätze die Zeit, die wir miteinander verbringen. Ich glaube, dass die Familie sehr wichtig ist und dass man sie schätzen sollte. Ich bin glücklich, dass ich so eine tolle Familie habe.

Aile

Büyük bir ailem var. Bir annem, bir babam, bir kız kardeşim ve bir de erkek kardeşim var. Annem ve babam öğretmen, kız kardeşim ise tıp okuyor. Erkek kardeşim ise bir öğrenci.
*
Sık sık bir araya gelir ve birlikte vakit geçiririz. Birlikte öğle veya akşam yemeği yiyoruz ve birlikte gezilere çıkıyoruz. Bazen birlikte tatile de gidiyoruz.
*
Aileme çok minnettarım ve birlikte geçirdiğimiz zamana değer veriyorum. Ailenin çok önemli olduğuna ve el üstünde tutulması gerektiğine inanıyorum. Böyle harika bir aileye sahip olduğum için şanslıyım.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏