A2 Seviye

Meine Lieblingsbücher

Meine Lieblingsbücher hikayesi ağırlıklı olarak Almanca A2 seviyeye uygun gramer konuları içeren bir okuma parçası olarak hazırlanmıştır.

Meine Lieblingsbücher

Hallo! Mein Name ist Anna und ich bin 12 Jahre alt. Ich lese sehr gerne Bücher. Meine Lieblingsbücher sind Harry Potter und Die Tribute von Panem. Ich finde diese Bücher sehr spannend und fantasievoll. Ich lese jeden Tag mindestens eine Stunde.
*
Manchmal lieh ich mir Bücher aus der Bibliothek aus, manchmal kaufe ich sie im Buchladen oder im Internet. Ich habe auch einen E-Book-Reader, aber ich mag Papierbücher lieber. Ich lese meistens in meinem Zimmer oder im Garten. Wenn ich ein gutes Buch lese, vergesse ich alles um mich herum.

Türkçe

Merhaba! Benim adım Anna ve 12 yaşındayım. Kitap okumayı çok seviyorum. En sevdiğim kitaplar Harry Potter ve Açlık Oyunları. Bu kitapları çok heyecanlı ve yaratıcı buluyorum. Her gün en az bir saat kitap okuyorum.
*
Kitapları bazen kütüphaneden ödünç alıyorum, bazen de kitapçıdan ya da internetten satın alıyorum. Bir e-kitap okuyucum da var ama ben kağıt kitapları daha çok seviyorum. Genellikle odamda ya da bahçede okurum. İyi bir kitap okuduğumda etrafımdaki her şeyi unutuyorum.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏