A2 Seviye

Das Wetter

Das Wetter, Almanca A2 seviyeye uygun örnek bir okuma parçası olarak derlenmiştir.

Das Wetter

Heute ist ein schöner Tag. Die Sonne scheint und es ist warm. Der Himmel ist blau und es gibt keine Wolken. Ich werde spazieren gehen und die Natur genießen.
*
Morgen soll es regnen. Ich werde wahrscheinlich zu Hause bleiben und ein Buch lesen oder einen Film schauen. Ich werde auch ein bisschen putzen und aufräumen.
*
Übermorgen soll es wieder sonnig werden. Ich werde vielleicht einen Ausflug machen oder eine Freundin besuchen. Ich werde sehen, was ich machen werde.
*
Das Wetter beeinflusst unser Leben sehr. Wenn es schön ist, haben wir mehr Lust, nach draußen zu gehen und Dinge zu tun. Wenn es regnet, bleiben wir eher zu Hause und machen uns einen gemütlichen Tag.

Hava Durumu

Bugün çok güzel bir gün. Güneş parlıyor ve hava sıcak. Gökyüzü masmavi ve hiç bulut yok. Yürüyüşe çıkacağım ve doğanın tadını çıkaracağım.
*
Yarın yağmur yağacakmış. Muhtemelen evde kalıp kitap okuyacağım ya da film izleyeceğim. Ayrıca biraz temizlik ve toparlama yapacağım.
*
Yarından sonraki gün havanın yeniden güneşli olması bekleniyor. Bir geziye çıkabilir ya da bir arkadaşımı ziyaret edebilirim. Ne yapacağımı göreceğim.
*
Hava durumu hayatımızı çok etkiliyor. Hava güzel olduğunda, dışarı çıkıp bir şeyler yapmak daha çok hoşumuza gidiyor. Yağmur yağdığında evde kalıp rahat bir gün geçirme eğilimindeyiz.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏