A2 Seviye

Annas Heimatstadt

Annas Heimatstadt parçası A2 seviye bir Almanca okuma parçası olarak hazırlanmıştır.

Annas Heimatstadt

Anna lebt in St. Petersburg. Es ist die zweitgrößte Stadt in Russland und ein wunderschöner Ort zum Leben. Anna hat ihr ganzes Leben hier verbracht und kann sich nicht vorstellen, woanders zu leben! St. Petersburg hat eine so reiche Kultur.
*
Weil die Geschichte der Stadt eine Mischung aus europäischen und russischen Einflüssen ist. Sie denkt, deshalb mag sie es hier. Verkehr kann ein Problem in der Innenstadt sein, aber die öffentlichen Verkehrsmittel sind sehr gut.
*
Die Stadt hat sich in den letzten zehn Jahren nicht viel verändert, obwohl es heutzutage sicherlich immer mehr Touristen gibt!

Anna’nın Memleketi

Anna St Petersburg’da yaşıyor. Burası Rusya’nın ikinci büyük şehri ve yaşamak için çok güzel bir yer. Anna tüm hayatını burada geçirdi ve başka bir yerde yaşamayı hayal bile edemiyor! St Petersburg çok zengin bir kültüre sahip.
*
Çünkü şehrin tarihi Avrupa ve Rus etkilerinin bir karışımı. Anna bu yüzden burayı sevdiğini düşünüyor. Şehir merkezinde trafik sorun olabiliyor ama toplu taşıma çok iyi.
*
Şehir son on yılda çok fazla değişmedi, ancak bugünlerde kesinlikle daha fazla turist var!

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.