A1 Seviye

Meine große Familie

Meine große Familie okuma parçası A1 seviye gramer konuları baz alınarak oluşturulmuş bir okuma parçasıdır.

Meine große Familie

Hallo! Ich bin Tim. Ich habe eine große Familie. Wir sind fünf Personen: meine Mutter Anna, mein Vater Karl, meine Schwester Karin, mein Bruder Thomas und ich. Ich habe einen Hund. Sein Name ist Don.
*
Wir wohnen in einem Einfamilienhaus und unser Einfamilienhaus ist sehr modern. Mein Vater ist Architekt und meine Mutter ist Lehrerin. Meine Schwester ist Ärztin. Ich und mein Bruder sind Studenten. Ich gehe in die 4. Klasse, und mein Bruder geht in die 7. Klasse.

Benim Büyük Ailem

Merhaba! Ben Tim. Büyük bir ailem var. Biz beş kişiyiz: annem Anna, babam Karl, kız kardeşim Karin, erkek kardeşim Thomas ve ben. Benim bir köpeğim var. Adı Don.
*
Müstakil bir evde yaşıyoruz ve müstakil evimiz çok modern. Babam bir mimar ve annem bir öğretmen. Kız kardeşim bir doktor. Ben ve kardeşim öğrenciyiz. Ben 4. sınıfa gidiyorum, kardeşim ise 7. sınıfa gidiyor.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.