A1 Seviye

Almanca Kendini Tanıtma

Bu yazımızda, Almanca kendini tanıtma metinleri derlenmiştir.

Ich bin Felix

Ich bin Felix. Ich komme aus Berlin, ah bin aber nicht Berlin geboren worden, sondern ich komme aus Thüringen. Momentan lebe ich in Berlin-Mitte. Ich gehe noch zur Schule. Ich spiele gerne Fußball, mach’ gern Sport wie klettern, joggen gehen. Ich trinke gerne Kaffee und lese noch gerne. Meine Hobbies sind zeichnen, Fahrrard fahren und schwimmen.

Ben Felix

Ben Felix. Berlin’den geliyorum ah, ama Berlin doğumlu değilim, bilakis Thüringen’de doğdum. Şu anda Berlin-Mitte’de yaşıyorum. Hala okula gidiyorum. Futbol oynamayı severim, tırmanma, koşma gibi sporları severim. Kahve içmeyi seviyorum ve ayrıca okumayı seviyorum. Hobilerim çizim yapmak, bisiklete binmek ve yüzmek.

Martina Keller

Mein Name ist Martina Keller. Ich bin 37 Jahre alt und wohne in Berlin. Ich bin Sekretärin. Ich habe eine Tochter. Sie heißt Julia und ist zwei Jahre alt. Ich bin zurzeit zu Hause und kümmere mich um meine Tochter Julia.

Martina Keller

Benim adım Martina Keller. 37 yaşındayım ve Berlin’de yaşıyorum. Ben sekreterim. Bir kızım var. Adı Julia ve iki yaşında. Şu aralar evde kızım Julia’ya bakıyorum.

Christoph Ulreich

Ich heiße Christoph, Christoph Ulreich. Ich wohne in München. Ich bin 37 Jahre alt. Ich unterrichte Deutsch als Fremdsprache an einer Sprachenschule. Ich unterrichte gern.

Christoph Ulreich

Benim adım Christoph, Christoph Ulreich. Münih’te yaşıyorum. 37 yaşındayım. Bir dil okulunda yabancı dil olarak Almanca öğretiyorum. Öğretmeyi severim.

Umarım sunulan bilgiler hem yararlı olmuş hem de anlaşılır bir şekilde ifade edilmiştir. Herhangi bir noktada belirsizlik yaşarsanız, bir hata bulduğunuzu düşünürseniz, bir kelimenin yanlış yazıldığını fark ederseniz, lütfen yorum yaparak bunu belirtiniz. Zira ne kadar dikkatli hazırlanmış olursa olsun, hataların yapılabildiğini fark edebiliyoruz. Görüşleriniz ve katkılarınız, bu tür hataları düzeltmemiz için büyük önem taşıyor. İyi çalışmalar dilerim. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

😔 Reklam Engelleyicisi 😔

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına, Reklam engelleyicinizi kapatmanızı rica ediyoruz. Mahcubuz ama desteğiniz çok önemli 🙏