A2 Seviye

Mein Bruder

Mein Bruder hikayesi, ağırlıklı olarak Almanca A2 seviye gramer konularını içeren kısa bir hikaye olarak derlenmiştir. Ses butonunu kullanarak hikayeyi dinleyebilirsiniz;

Ich habe einen Bruder. Er heißt Arnold. Mein Bruder ist ziemlich groß und gut gebaut. Er ist 36 Jahre alt. Er hat kurze, schwarze Haare, aber er wird schnell kahl. Er sieht ein bisschen aus wie eine jüngere Version von Vin Diesel. Er ist wirklich lustig. Er mag es, seltsame Witze zu machen, im Allgemeinen im unangemessensten Moment. Allerdings kann er manchmal etwas unzuverlässig sein. Er vergisst oft, Dinge zu tun, die er versprochen hat. Ich sehe ihn nicht oft, obwohl wir uns ein paar Mal im Monat unterhalten. Wenn wir uns treffen, schauen wir gerne Filme oder spielen Computerspiele wie PES 2020, PUBG.

Erkek Kardeşim

Benim bir erkek kardeşim var. Onun adı Arnold. Kardeşim oldukça uzun ve sağlam yapılı. 36 yaşında. Kısa, siyah saçları var ama çabuk kelleşiyor. Vin Diesel’in daha genç bir versiyonuna benziyor biraz. Gerçekten komik. Genellikle en uygunsuz anlarda tuhaf şakalar yapmayı sever. Ancak bazen biraz güvenilmez olabilir. Sık sık söz verdiği şeyleri yapmayı unutur. Ayda birkaç kez konuşmamıza rağmen onu çok sık görmüyorum. Tanıştığımızda film izlemeyi veya PES 2020, PUBG gibi bilgisayar oyunları oynamayı seviyoruz.

Mein Bruder benzeri okuma parçalaı için: A2 seviye Almanca okuma parçaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'( (Adblocker)

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.