Blog

Bulucu

Aşağıda adına kısaca bulucu verdiğimiz araç vasıtasıyla çekimini merak ettiğiniz ve artikelini öğrenmek istediğiniz kelimeleri sözlük tadında ama çok daha fazla bilgiye erişeceğiniz aracımızı tanıtmak istedik.

İlk olarak artikelini merak ettiğiniz isimleri Türkçe veya Almanca fark etmez aşağıdaki araca yazabilirsiniz. 

Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in excerpt
Filter by Kategoriler
Artikel Bulucu

Almanca öğrenmeye başlarken bir gereklilik hali olan fiil çekimleri ve isimlerin artikelleriyle ezberi bazen unutulabiliyor. Bulucu adını verdiğimiz araç vasıtasıyla merak ettiğiniz bir fiilin zamanlara göre çekimini veya artikeli neydi bunun dediğiniz isimler için ideal bir sözlük oluşturduk. İsimlerin Almancada bulunan dört hal çekimini de bulacağınız bu araç vasıtasıyla aradıklarınızı tek bir tıka indirgedik.

Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in excerpt
Filter by Kategoriler
Fiil Çekimleri

Bulucu adını verdiğimiz aracımız yakında tam işlevli hale gelecek olup aradığınız her ismi ve fiili bulabileceksiniz. Şu anda en sık kullanılan fiillerin çekimleri ve yaygın kullanılan isimlerin artikelleri eklenmiş olup geri kalanını da en kısa sürede ekleyeceğiz.

Çekimini merak ettiğiniz bir fiil veya artikelini öğrenmek istediğiniz, unuttuğunuz isimleri yukarıdaki kutucuklara yazın. Aramanızla alakalı en yakın sonuçlar size gösterilecektir. Fiilleri yalnızca Almanca arayarak kullanabileceğiniz bu araç vasıtasıyla artikelini merak ettiğiniz ismin Almanca karşılığının yanı sıra Türkçe manasını aratarak da ulaşabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu