Fiil Çekimleri

verlieren – Fiil Çekimi ve Özellikleri

Verlieren fiil çekimi ve özellikleri aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

verlieren – Fiil Çekimi

verlieren
Hecelemever-lie-ren
Vurguverlieren
Fiil Tipidüzenli
v/t (geçişli fiil)kaybetmek, yitirmek
v/i (geçişsiz fiil)kaybetmek, yenilmek, mağlup olmak
SeviyeA2
Verlieren – Fiil Çekimi
PRÄSENS PRÄTERITUM PERFEKT
er/sie/es er/sie/es er/sie/es
verliertverlorhat verloren

Indikativ

IndikativPRÄSENS
ichverliere
duverlierst
er|sie|esverliert
wirverlieren
ihrverliert
sie|Sieverlieren
IndikativPRÄTERITUM
ichverlor
duverlorst
er|sie|esverlort
wirverloren
ihrverlort
sie|Sieverloren
IndikativPERFEKT
ichhabe verloren
duhast verloren
er|sie|eshat verloren
wirhaben verloren
ihrhabt verloren
sie|Siehaben verloren
IndikativPLUSQUAMPERFEKT
ichhatte verloren
duhattest verloren
er|sie|eshatte verloren
wirhatten verloren
ihrhattet verloren
sie|Siehatten verloren
IndikativFUTUR I
ichwerde verlieren
duwerde verlieren
er|sie|eswird verlieren
wirwerden verlieren
ihrwerdet verlieren
sie|Siewerden verlieren
IndikativFUTUR II
ichwerde verloren haben
duwirst verloren haben
er|sie|eswird verloren haben
wirwerden verloren haben
ihrwerdet verloren haben
sie|Siewerden verloren haben

Konjuktiv

Konjuktiv IPRÄSENS
ichverliere
duverlierest
er|sie|esverliere
wirverlieren
ihrverlieret
sie|Sieverlieren
Konjuktiv IPERFEKT
ichhabe verloren
duhabest verloren
er|sie|eshabe verloren
wirhaben verloren
ihrhabet verloren
sie|Siehaben verloren
Konjuktiv IFUTUR I
ichwerde verlieren
duwerdest verlieren
er|sie|eswerde verlieren
wirwerden verlieren
ihrwerdet verlieren
sie|Siewerden verlieren
Konjuktiv IFUTUR II
ichwerde verloren haben
duwerdest verloren haben
er|sie|eswerde verloren haben
wirwerden verloren haben
ihrwerdet verloren haben
sie|Siewerden verloren haben
Konjuktiv IIPRÄTERITUM
ichverlöre
duverlörest
er|sie|esverlöre
wirverlören
ihrverlöret
sie|Sieverlören
Konjuktiv IIPLUSQUAMPERFEKT
ichhätte verloren
duhättest verloren
er|sie|eshätte verloren
wirhätten verloren
ihrhättet verloren
sie|Siehätten verloren
Konjuktiv II FUTUR I
ichwürde verlieren
duwürdest verlieren
er|sie|eswürde verlieren
wirwürden verlieren
ihrwürdet verlieren
sie|Siewürden verlieren
Konjuktiv IIFUTUR II
ichwürde verloren haben
duwürdest verloren haben
er|sie|eswürde verloren haben
wirwürden verloren haben
ihrwürdet verloren haben
sie|Siewürden verloren haben

Imperativ

duverlier(e)
ihrverliert
Sieverlieren Sie

Infinitiv

Infinitiv Präsens
verlieren
Infinitiv Perfekt
verloren haben

Partizip

Partizip Präsens
verlierend
Partizip Perfekt
verloren 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'(

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.