Fiil Çekimleri

lachen – Fiil Çekimi ve Özellikleri

Lachen fiil çekimi ve özellikleri aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

lachen – Fiil Çekimi

lachen
Hecelemela-chen
Vurgulachen
Fiil Tipidüzenli
v/i (geçişsiz fiil)gülmek, kahkaha atmak
SeviyeA1
Lachen – Fiil Çekimi
PRÄSENS PRÄTERITUM PERFEKT
er/sie/es er/sie/es er/sie/es
lachtlachtehat gelacht

Indikativ

IndikativPRÄSENS
ichlache
dulachst
er|sie|eslacht
wirlachen
ihrlacht
sie|Sielachen
IndikativPRÄTERITUM
ichlachte
dulachtest
er|sie|eslachte
wirlachten 
ihrlachtet 
sie|Sielachten
IndikativPERFEKT
ichhabe gelacht
duhast gelacht
er|sie|eshat gelacht
wirhaben gelacht
ihrhabt gelacht
sie|Siehaben gelacht
IndikativPLUSQUAMPERFEKT
ichhatte gelacht
duhattest gelacht
er|sie|eshatte gelacht
wirhatten gelacht
ihrhattet gelacht
sie|Siehatten gelacht
IndikativFUTUR I
ichwerde lachen
duwerde lachen
er|sie|eswird lachen
wirwerden lachen
ihrwerdet lachen
sie|Siewerden lachen
IndikativFUTUR II
ichwerde gelacht haben
duwirst gelacht haben
er|sie|eswird gelacht haben
wirwerden gelacht haben
ihrwerdet gelacht haben
sie|Siewerden gelacht haben

Konjuktiv

Konjuktiv IPRÄSENS
ichlache
dulachest
er|sie|eslache
wirlachen
ihrlachet
sie|Sielachen
Konjuktiv IPERFEKT
ichhabe gelacht
duhabest gelacht
er|sie|eshabe gelacht
wirhaben gelacht
ihrhabet gelacht
sie|Siehaben gelacht
Konjuktiv IFUTUR I
ichwerde lachen
duwerdest lachen
er|sie|eswerde lachen
wirwerden lachen
ihrwerdet lachen
sie|Siewerden lachen
Konjuktiv IFUTUR II
ichwerde gelacht haben
duwerdest gelacht haben
er|sie|eswerde gelacht haben
wirwerden gelacht haben
ihrwerdet gelacht haben
sie|Siewerden gelacht haben
Konjuktiv IIPRÄTERITUM
ichlachte
dulachtest
er|sie|eslachte
wirlachten
ihrlachtet
sie|Sielachten
Konjuktiv IIPLUSQUAMPERFEKT
ichhätte gelacht
duhättest gelacht
er|sie|eshätte gelacht
wirhätten gelacht
ihrhättet gelacht
sie|Siehätten gelacht
Konjuktiv II FUTUR I
ichwürde lachen
duwürdest lachen
er|sie|eswürde lachen
wirwürden lachen
ihrwürdet lachen
sie|Siewürden lachen
Konjuktiv IIFUTUR II
ichwürde gelacht haben
duwürdest gelacht haben
er|sie|eswürde gelacht haben
wirwürden gelacht haben
ihrwürdet gelacht haben
sie|Siewürden gelacht haben

Imperativ

dulach(e)
ihrlacht
Sielachen Sie

Infinitiv

Infinitiv Präsens
lachen
Infinitiv Perfekt
gelacht haben

Partizip

Partizip Präsens
lachend
Partizip Perfekt
gelacht 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'(

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.