Fiil Çekimleri

feiern – Fiil Çekimi ve Özellikleri

Feiern fiil çekimi ve özellikleri aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

feiern – Fiil Çekimi

feiern
Hecelemefeiern
Vurgufeiern
Fiil Tipidüzenli
v/t (geçişli fiil)kutlamak
v/i (geçişsiz fiil)bayram yapmak, eğlenmek
SeviyeA1
Feiern – Fiil Çekimi
PRÄSENS PRÄTERITUM PERFEKT
er/sie/es er/sie/es er/sie/es
feiertfeiertehat gefeiert

Indikativ

IndikativPRÄSENS
ichfeiere
dufeierst
er|sie|esfeiert
wirfeieren
ihrfeiert
sie|Siefeieren
IndikativPRÄTERITUM
ichfeierte
dufeiertest
er|sie|esfeierte
wirfeierten
ihrfeiertet
sie|Siefeierten
IndikativPERFEKT
ichhabe gefeiert 
duhast gefeiert 
er|sie|eshat gefeiert 
wirhaben gefeiert 
ihrhabt gefeiert 
sie|Siehaben gefeiert 
IndikativPLUSQUAMPERFEKT
ichhatte gefeiert 
duhattest gefeiert 
er|sie|eshatte gefeiert 
wirhatten gefeiert 
ihrhattet gefeiert 
sie|Siehatten gefeiert 
IndikativFUTUR I
ichwerde feiern
duwerde feiern
er|sie|eswird feiern
wirwerden feiern
ihrwerdet feiern
sie|Siewerden feiern
IndikativFUTUR II
ichwerde gefeiert haben
duwirst gefeiert haben
er|sie|eswird gefeiert haben
wirwerden gefeiert haben
ihrwerdet gefeiert haben
sie|Siewerden gefeiert haben

Konjuktiv

Konjuktiv IPRÄSENS
ichfeiere
dufeierst
er|sie|esfeiere
wirfeiern
ihrfeiert
sie|Siefeiern
Konjuktiv IPERFEKT
ichhabe gefeiert 
duhabest gefeiert 
er|sie|eshabe gefeiert 
wirhaben gefeiert 
ihrhabet gefeiert 
sie|Siehaben gefeiert 
Konjuktiv IFUTUR I
ichwerde feiern
duwerdest feiern
er|sie|eswerde feiern
wirwerden feiern
ihrwerdet feiern
sie|Siewerden feiern
Konjuktiv IFUTUR II
ichwerde gefeiert haben
duwerdest gefeiert haben
er|sie|eswerde gefeiert haben
wirwerden gefeiert haben
ihrwerdet gefeiert haben
sie|Siewerden gefeiert haben
Konjuktiv IIPRÄTERITUM
ichfeierte
dufeiertest
er|sie|esfeierte
wirfeierten
ihrfeiertet
sie|Siefeierten
Konjuktiv IIPLUSQUAMPERFEKT
ichhätte gefeiert 
duhättest gefeiert 
er|sie|eshätte gefeiert 
wirhätten gefeiert 
ihrhättet gefeiert 
sie|Siehätten gefeiert 
Konjuktiv II FUTUR I
ichwürde feiern
duwürdest feiern
er|sie|eswürde feiern
wirwürden feiern
ihrwürdet feiern
sie|Siewürden feiern
Konjuktiv IIFUTUR II
ichwürde gefeiert haben
duwürdest gefeiert haben
er|sie|eswürde gefeiert haben
wirwürden gefeiert haben
ihrwürdet gefeiert haben
sie|Siewürden gefeiert haben

Imperativ

dufei(e)re
ihrfeiert
Siefeiern Sie

Infinitiv

Infinitiv Präsens
feiern
Infinitiv Perfekt
gefeiert haben

Partizip

Partizip Präsens
feiernd
Partizip Perfekt
gefeiert 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'( (Adblocker)

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.