Fiil Çekimleri

wohnen – Fiil Çekimi ve Özellikleri

Wohnen fiil çekimi ve özellikleri aşağıdaki tablolarda derlenmiştir.

wohnen – Fiil Çekimi

wohnen
Hecelemewoh-nen
Vurguwohnen
Kategoridüzenli
v/i (geçişsiz fiil)oturmak, ikamet etmek
SeviyeA1
Wohnen – Fiil Çekimi
PRÄSENS PRÄTERITUM PERFEKT
er/sie/es er/sie/es er/sie/es
wohntwohntehat gewohnt

Indikativ

IndikativPRÄSENS
ichwohne
duwohnst
er|sie|eswohnt
wirwohnen
ihrwohnt
sie|Siewohnen
IndikativPRÄTERITUM
ichwohnte
duwohntest
er|sie|eswohnte
wirwohnten
ihrwohntet
sie|Siewohnten
IndikativPERFEKT
ichhabe gewohnt 
duhast gewohnt 
er|sie|eshat gewohnt 
wirhaben gewohnt 
ihrhabt gewohnt 
sie|Sieheben gewohnt 
IndikativPLUSQUAMPERFEKT
ichhatte gewohnt 
duhattest gewohnt 
er|sie|eshatte gewohnt 
wirhatten gewohnt 
ihrhattet gewohnt 
sie|Siehatten gewohnt 
IndikativFUTUR I
ichwerde wohnen
duwerde wohnen
er|sie|eswird wohnen
wirwerden wohnen
ihrwerdet wohnen
sie|Siewerden wohnen
IndikativFUTUR II
ichwerde gewohnt haben
duwirst gewohnt haben
er|sie|eswird gewohnt haben
wirwerden gewohnt haben
ihrwerdet gewohnt haben
sie|Siewerden gewohnt haben

Konjuktiv

Konjuktiv IPRÄSENS
ichwohne
duwohnest
er|sie|eswohne
wirwohnen
ihrwohnet
sie|Siewohnen
Konjuktiv IPERFEKT
ichhabe gewohnt 
duhabest gewohnt 
er|sie|eshabe gewohnt 
wirhaben gewohnt 
ihrhabet gewohnt 
sie|Siehaben gewohnt 
Konjuktiv IFUTUR I
ichwerde wohnen
duwerdest wohnen
er|sie|eswerde wohnen
wirwerden wohnen
ihrwerdet wohnen
sie|Siewerden wohnen
Konjuktiv IFUTUR II
ichwerde gewohnt haben
duwerdest gewohnt haben
er|sie|eswerde gewohnt haben
wirwerden gewohnt haben
ihrwerdet gewohnt haben
sie|Siewerden gewohnt haben
Konjuktiv IIPRÄTERITUM
ichwohnte
duwohntest
er|sie|eswohnte
wirwohnten
ihrwohntet
sie|Siewohnten
Konjuktiv IIPLUSQUAMPERFEKT
ichhätte gewohnt 
duhättest gewohnt 
er|sie|eshätte gewohnt 
wirhätten gewohnt 
ihrhättet gewohnt 
sie|Siehätten gewohnt 
Konjuktiv II FUTUR I
ichwürde wohnen
duwürdest wohnen
er|sie|eswürde wohnen
wirwürden wohnen
ihrwürdet wohnen
sie|Siewürden wohnen
Konjuktiv IIFUTUR II
ichwürde gewohnt haben
duwürdest gewohnt haben
er|sie|eswürde gewohnt haben
wirwürden gewohnt haben
ihrwürdet gewohnt haben
sie|Siewürden gewohnt haben

Infinitiv

Infinitiv Präsens
wohnen
Infinitiv Perfekt
gewohnt haben

Partizip

Partizip Präsens
wohnend
Partizip Perfekt
gewohnt 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'( (Adblocker)

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.