Fiil Çekimleri

wiegen – Fiil Çekimi ve Özellikleri

Wiegen fiil Çekimi ve özellikleri aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

wiegen – Fiil Çekimi

wiegen
Hecelemewie-gen
Vurguwiegen
Fiil Tipidüzensiz
v/t (geçişli fiil)tartmak
SeviyeA1
Wiegen – Fiil Çekimi
PRÄSENS PRÄTERITUM PERFEKT
er/sie/es er/sie/es er/sie/es
wiegtwoghat gewogen

Indikativ

IndikativPRÄSENS
ichwiege
duwiegst
er|sie|eswiegt
wirwiegen
ihrwiegt
sie|Siewiegen
IndikativPRÄTERITUM
ichwog
duwogst
er|sie|eswog
wirwogen
ihrwogt
sie|Siewogen
IndikativPERFEKT
ichhabe gewogen
duhast gewogen
er|sie|eshat gewogen
wirhaben gewogen
ihrhabt gewogen
sie|Siehaben gewogen
IndikativPLUSQUAMPERFEKT
ichhatte gewogen
duhattest gewogen
er|sie|eshatte gewogen
wirhatten gewogen
ihrhattet gewogen
sie|Siehatten gewogen
IndikativFUTUR I
ichwerde wiegen
duwerde wiegen
er|sie|eswird wiegen
wirwerden wiegen
ihrwerdet wiegen
sie|Siewerden wiegen
IndikativFUTUR II
ichwerde gewogen haben
duwirst gewogen haben
er|sie|eswird gewogen haben
wirwerden gewogen haben
ihrwerdet gewogen haben
sie|Siewerden gewogen haben

Konjuktiv

Konjuktiv IPRÄSENS
ichwiege
duwiegest
er|sie|eswiege
wirwiegen
ihrwieget
sie|Siewiegen
Konjuktiv IPERFEKT
ichhabe gewogen
duhabest gewogen
er|sie|eshabe gewogen
wirhaben gewogen
ihrhabet gewogen
sie|Siehaben gewogen;
Konjuktiv IFUTUR I
ichwerde wiegen
duwerdest wiegen
er|sie|eswerde wiegen
wirwerden wiegen
ihrwerdet wiegen
sie|Siewerden wiegen
Konjuktiv IFUTUR II
ichwerde gewogen haben
duwerdest gewogen haben
er|sie|eswerde gewogen haben
wirwerden gewogen haben
ihrwerdet gewogen haben
sie|Siewerden gewogen haben
Konjuktiv IIPRÄTERITUM
ichwöge; wiegte
duwögest; wögst; wiegtest
er|sie|eswöge; wiegte
wirwögen; wiegten
ihrwöget; wögt; wiegtet
sie|Siewögen; wiegten
Konjuktiv IIPLUSQUAMPERFEKT
ichhätte gewogen; gewiegt
duhättest gewogen; gewiegt
er|sie|eshätte gewogen; gewiegt
wirhätten gewogen; gewiegt
ihrhättet gewogen; gewiegt
sie|Siehätten gewogen; gewiegt
Konjuktiv II FUTUR I
ichwürde wiegen
duwürdest wiegen
er|sie|eswürde wiegen
wirwürden wiegen
ihrwürdet wiegen
sie|Siewürden wiegen
Konjuktiv IIFUTUR II
ichwürde gewogen haben
duwürdest gewogen haben
er|sie|eswürde gewogen haben
wirwürden gewogen haben
ihrwürdet gewogen haben
sie|Siewürden gewogen haben

Imperativ

duwieg(e)
ihrwiegt
Siewiegen Sie

Infinitiv

Infinitiv Präsens
wiegen
Infinitiv Perfekt
gewogen haben

Partizip

Partizip Präsens
wiegend
Partizip Perfekt
gewogen 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'( (Adblocker)

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.