Fiil Çekimleri

schreien – Fiil Çekimi ve Özellikleri

Schreien fiil çekimi ve özellikleri aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

schreien – Fiil Çekimi

schreien
Hecelemeschrei-en
Vurguschreien
Fiil Tipidüzensiz
v/t (geçişli fiil)bağırmak, çığlık atmak
v/i (geçişsiz fiil)bağırmak, çığlık atmak
SeviyeB1
Schreien – Fiil Çekimi
PRÄSENS PRÄTERITUM PERFEKT
er/sie/es er/sie/es er/sie/es
schreitschriehat geschrien

Indikativ

IndikativPRÄSENS
ichschreie
duschreist
er|sie|esschreit
wirschreien
ihrschreit
sie|Sieschreien
IndikativPRÄTERITUM
ichschrie
duschriest
er|sie|esschrie
wirschrien
ihrschriet
sie|Sieschrien
IndikativPERFEKT
ichhabe geschrien
duhast geschrien
er|sie|eshat geschrien
wirhaben geschrien
ihrhabt geschrien
sie|Siehaben geschrien
IndikativPLUSQUAMPERFEKT
ichhatte geschrien
duhattest geschrien
er|sie|eshatte geschrien
wirhatten geschrien
ihrhattet geschrien
sie|Siehatten geschrien
IndikativFUTUR I
ichwerde schreien
duwerde schreien
er|sie|eswird schreien
wirwerden schreien
ihrwerdet schreien
sie|Siewerden schreien
IndikativFUTUR II
ichwerde geschrien haben
duwirst geschrien haben
er|sie|eswird geschrien haben
wirwerden geschrien haben
ihrwerdet geschrien haben
sie|Siewerden geschrien haben

Konjuktiv

Konjuktiv IPRÄSENS
ichschreie
duschreiest
er|sie|esschreie
wirschreien
ihrschreiet
sie|Sieschreien
Konjuktiv IPERFEKT
ichhabe geschrien
duhabest geschrien
er|sie|eshabe geschrien
wirhaben geschrien
ihrhabet geschrien
sie|Siehaben geschrien
Konjuktiv IFUTUR I
ichwerde schreien
duwerdest schreien
er|sie|eswerde schreien
wirwerden schreien
ihrwerdet schreien
sie|Siewerden schreien
Konjuktiv IFUTUR II
ichwerde geschrien haben
duwerdest geschrien haben
er|sie|eswerde geschrien haben
wirwerden geschrien haben
ihrwerdet geschrien haben
sie|Siewerden geschrien haben
Konjuktiv IIPRÄTERITUM
ichschrie
duschriest
er|sie|esschrie
wirschrien
ihrschriet
sie|Sieschrien
Konjuktiv IIPLUSQUAMPERFEKT
ichhätte geschrien
duhättest geschrien
er|sie|eshätte geschrien
wirhätten geschrien
ihrhättet geschrien
sie|Siehätten geschrien
Konjuktiv II FUTUR I
ichwürde schreien
duwürdest schreien
er|sie|eswürde schreien
wirwürden schreien
ihrwürdet schreien
sie|Siewürden schreien
Konjuktiv IIFUTUR II
ichwürde geschrien haben
duwürdest geschrien haben
er|sie|eswürde geschrien haben
wirwürden geschrien haben
ihrwürdet geschrien haben
sie|Siewürden geschrien haben

Imperativ

duschrei(e)
ihrschreit
Sieschreien Sie

Infinitiv

Infinitiv Präsens
schreien
Infinitiv Perfekt
geschrien haben

Partizip

Partizip Präsens
schreiend
Partizip Perfekt
geschrien 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'(

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.