A2 Seviye

Meine Stadt

Meine Stadt parçası Almanca A2 seviye bir okuma parçası olarak hazırlanmıştır.

Ich wohne in Newquay. Es ist eine kleine Stadt an der Atlantikküste im Süden Englands. Es hat tolle Strände und ist der beste Ort zum Surfen in Großbritannien. Es gibt viele Surfschulen, in denen Sie das Surfen lernen können. Ich gehe jedes Wochenende mit meinen Freunden surfen. Mein Lieblingsort ist Fistral Beach.

Ich liebe Newquay, weil es neben dem Surfen noch viele andere Dinge zu tun gibt. Wenn Sie Wassersport mögen, können Sie Kajak fahren, Wasserski fahren oder Coasteering betreiben. 

Wenn Sie Tiere mögen, können Sie auch das Blue Reef Aquarium besuchen und viele verschiedene Fische und sogar Haie beobachten. Sie können auch am Strand reiten oder den Newquay Zoo besuchen. Es gibt auch viele andere Attraktionen wie Minigolf und Bowling. Kommen Sie und überzeugen Sie sich selbst!

Meine Stadt: Benim Şehrim

Newquay’de yaşıyorum. İngiltere’nin güneyinde, Atlantik kıyısında küçük bir kasabadır. Harika plajlara sahiptir ve İngiltere’de sörf yapmak için en iyi yerdir. Sörf yapmayı öğrenebileceğiniz birçok sörf okulu var. Her hafta sonu arkadaşlarımla sörf yapmaya gidiyorum. En sevdiğim yer Fistral Plajı.

Newquay’i seviyorum çünkü sörf yapmaktan başka yapacak çok şey var. Su sporlarından hoşlanıyorsanız, kano, su kayağı veya kayak yapmaya gidebilirsiniz.

Hayvanlarla ilgileniyorsanız, Blue Reef Akvaryumu’nu ziyaret edebilir ve birçok farklı balık ve hatta köpekbalığı görebilirsiniz. Ayrıca plajda ata binebilir veya Newquay Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Mini golf ve bowling gibi diğer birçok ilgi çekici yer de vardır. Gel ve kendin gör!

2 Yorum

  1. Hocam metinler ve çeviriler iyi daha fazlalaştıysanız olur mu? Çalışrken farklı metodlar iyi oluyor parça /bütün,bütün /parça
    Gramer de öğreniliyor kelime anlamları cümleden de çıkartılabiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'( (Adblocker)

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.