A1 Seviye

Mein erstes Auto

Mein erstes Auto hikayesi Almanca A1 seviyesinde bir okuma parçası olarak hazırlanmıştır.

Mein erstes Auto: Benim İlk Arabam

 
Michael ist 19 Jahre alt. Michael arbeitet bei Burgerking. Michael spart sein ganzes Geld. Michael hat 2500,00 Euro auf der Bank. Michael will einen Sportwagen kaufen. Er beginnt nach einem Sportwagen zu suchen, den er kaufen kann. Michael schaut in die Zeitung. Michael schaut in Zeitschriften. Schließlich findet Michael ein Auto, das er mag. Michael und sein Vater gehen zum Auto.

Er mag es zuerst wirklich, aber er hat nicht genug Geld. Michaels Vater sagt ihm, er solle weiter genug Geld sparen, um dieses Auto zu kaufen. Michael wird traurig, weil er dieses Auto sehr will. Michael bittet seinen Vater, ihm zu helfen. Michael und sein Vater machen einen Deal. Michaels Vater wird ihm das Geld leihen, aber Michael muss sein Auto langsam fahren und weiterarbeiten. Er muss das Geld an seinen Vater zurückzahlen. Michael ist sehr glücklich. Schließlich besitzt Michael sein erstes Auto.

Michael 19 yaşında. Michael, Burgerking’de çalışıyor. Michael tüm parasını biriktiriyor. Michael’ın bankada 2500,00 Euro var. Michael bir spor araba almak istiyor. Satın almak için bir spor araba aramaya başlar. Michael gazeteye bakıyor. Michael dergilere bakıyor. Sonunda Michael hoşuna giden bir araba bulur. Michael ve babası arabayı görmeye gider.

İlk başta gerçekten hoşuna gidiyor ama yeterli parası yok. Michael’ın babası ona bu arabayı alacak kadar para biriktirmesini söyler. Michael üzülüyor çünkü bu arabayı çok istiyor. Michael babasından ona yardım etmesini ister. Michael ve babası bir anlaşma yapar. Michael’ın babası ona borç verecek ama Michael arabasını yavaş sürmeli ve çalışmaya devam etmelidir. Parayı babasına geri ödemeli. Michael çok mutlu. Sonunda, Michael ilk arabasına sahip olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'(

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.