A2 Seviye

Im Esszimmer

Im Esszimmer hikayesi ağırlıklı olarak Almanca A2 seviyeye uygun gramer konuları içeren bir okuma parçası olarak hazırlanmıştır.

Dies ist der Speisesaal der Smiths. Die ganze Familie ist da, Herr Müller auch.

Auf dem Tisch stehen Teller, Gabeln und Löffel. Anna legt Suppe auf die Suppenteller. Ihre Katze Tini sitzt auf einem Stuhl neben Thomas. Tini sieht Herrn Müller an, weil er seine Suppe isst. Thomas ist in der Nähe der Tür. Emily füllt die Gläser mit Wasser. Arnold hat Hunger. Er schaut in das Gesicht seiner Mutter.

Herr Müller sagt: “Diese Suppe ist sehr lecker.” Aber sein Gesicht ist rot und er hat Tränen in den Augen. Thomas sieht Herrn Müller an und lacht. Er sagt. “Die Suppe meiner Frau ist köstlich, aber sie legt viel Pfeffer in die Suppe.”

Burası Smith’lerin yemek odası. Bütün aile orada, Bay Müller de orada.

Tabaklar, çatallar ve kaşıklar masanın üzerinde. Anna çorba tabaklarına çorba koyar. Kedileri Tini, Thomas’ın yanındaki bir sandalyede oturuyor. Tini çorbasını içen Bay Müller’e bakıyor. Thomas kapının yanında. Emily bardaklara su dolduruyor. Arnold aç. Annesinin yüzüne bakıyor.

Bay Müller, “Bu çorba çok lezzetli” diyor. Ama yüzü kırmızı ve gözlerinde yaşlar var. Thomas, Bay Müller’e bakar ve gülerek: “Eşimin çorbası çok lezzetli ama çorbaya çok biber katıyor.” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'( (Adblocker)

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.