Fiil Çekimleri

eifern – Fiil Çekimi

Eifern fiil çekimi ve özellikleri aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

eifern – Fiil Çekimi Özellikleri

eifern
Hecelemeei-fern
Vurgueifern
Fiil Tipidüzenli
Anlamıgayret etmek, çabalamak
SeviyeC2
Eifern – Fiil Çekimi
PRÄSENS PRÄTERITUM PERFEKT
er/sie/es er/sie/es er/sie/es
eiferteifertehat geeifert

Indikativ

IndikativPRÄSENS
icheifere
dueiferst
er|sie|eseifert
wireifern
ihreifert
sie|Sieeifern
IndikativPRÄTERITUM
icheiferte
dueifertest
er|sie|eseiferte
wireiferten 
ihreifertet 
sie|Sieeiferten
IndikativPERFEKT
ichhabe geeifert
duhast geeifert
er|sie|eshat geeifert
wirhaben geeifert
ihrhabt geeifert
sie|Siehaben geeifert
IndikativPLUSQUAMPERFEKT
ichhatte geeifert
duhattest geeifert
er|sie|eshatte geeifert
wirhatten geeifert
ihrhattet geeifert
sie|Siehatten geeifert
IndikativFUTUR I
ichwerde eifern
duwerde eifern
er|sie|eswird eifern
wirwerden eifern
ihrwerdet eifern
sie|Siewerden eifern
IndikativFUTUR II
ichwerde geeifert haben
duwirst geeifert haben
er|sie|eswird geeifert haben
wirwerden geeifert haben
ihrwerdet geeifert haben
sie|Siewerden geeifert haben

Konjuktiv

Konjuktiv IPRÄSENS
icheifere
dueiferst
er|sie|eseifere
wireifern
ihreifert
sie|Sieeifern
Konjuktiv IPERFEKT
ichhabe geeifert
duhabest geeifert
er|sie|eshabe geeifert
wirhaben geeifert
ihrhabet geeifert
sie|Siehaben geeifert
Konjuktiv IFUTUR I
ichwerde eifern
duwerdest eifern
er|sie|eswerde eifern
wirwerden eifern
ihrwerdet eifern
sie|Siewerden eifern
Konjuktiv IFUTUR II
ichwerde geeifert haben
duwerdest geeifert haben
er|sie|eswerde geeifert haben
wirwerden geeifert haben
ihrwerdet geeifert haben
sie|Siewerden geeifert haben
Konjuktiv IIPRÄTERITUM
icheiferte
dueifertest
er|sie|eseiferte
wireiferten
ihreifertet
sie|Sieeiferten
Konjuktiv IIPLUSQUAMPERFEKT
ichhätte geeifert
duhättest geeifert
er|sie|eshätte geeifert
wirhätten geeifert
ihrhättet geeifert
sie|Siehätten geeifert
Konjuktiv II FUTUR I
ichwürde eifern
duwürdest eifern
er|sie|eswürde eifern
wirwürden eifern
ihrwürdet eifern
sie|Siewürden eifern
Konjuktiv IIFUTUR II
ichwürde geeifert haben
duwürdest geeifert haben
er|sie|eswürde geeifert haben
wirwürden geeifert haben
ihrwürdet geeifert haben
sie|Siewürden geeifert haben

Imperativ

dueif(e)re
ihreifert
Sieeifern Sie

Infinitiv

Infinitiv Präsens
eifern
Infinitiv Perfekt
geeifert haben

Partizip

Partizip Präsens
eifernd
Partizip Perfekt
geeifert 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'(

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.