Die Krankheiten

Die Krankheiten: Hastalıklar parçası, Almanca A1 seviye bir dinleme çalışması olarak hazırlanmıştır. Bu çalışmayı dilerseniz Youtube üzerinden izleyebilirsiniz. Bu sayede bir yandan dinlerken bir yandan metni takip edebilirsiniz.

Die Krankheiten: Hastalıklar

Es gibt viele Krankheiten. Einige Krankheiten sind sehr tödlich und andere nicht so schwerwiegend. Die meisten Menschen erkälten sich manchmal. Eine Erkältung bringt Sie zum Husten und Niesen. Erkältungen können von Person zu Person weitergegeben werden. Manche Menschen bekommen die Grippe. Mit der Grippe bekommen Sie Schüttelfrost und Fieber. Fieber ist eine hohe Temperatur. Wenn Sie die Grippe haben, werden Sie sich sehr schlecht fühlen. Du musst zu Hause im Bett bleiben.


Es gibt Krankheiten, die Kinder bekommen. Die Mumps lassen Sie Klumpen im Nacken haben. Windpocken und Masern hinterlassen rote, juckende Punkte auf Ihrer Haut. Ältere Menschen bekommen manchmal Arthritis. Ihre Knochen werden steif und wund. Es gibt Menschen, die an Herzerkrankungen leiden. In vielen Fällen kann ein gesunder Lebensstil Herzerkrankungen vorbeugen. Krebs kann verschiedene Körperteile angreifen. Viele Raucher bekommen Lungenkrebs.


Einige Krankheiten werden mit Pillen oder Medikamenten behandelt. Andere Krankheiten müssen im Krankenhaus behandelt werden. Manchmal müssen Ärzte Ihnen Tests geben, um herauszufinden, welche Art von Krankheit Sie haben. Der Arzt muss möglicherweise eine Blutuntersuchung oder eine Röntgenaufnahme durchführen, um herauszufinden, was mit Ihnen nicht stimmt. Die meisten Krankheiten können von einem Arzt geheilt werden.


Birçok hastalık var. Bazı hastalıklar çok ölümcül ve bazıları o kadar ciddi değil. Çoğu insan bazen nezle olur. Soğuk algınlığı öksürmenize ve hapşırmanıza neden olur. Soğuk algınlığı kişiden kişiye geçebilir. Bazı insanlar grip olur. Grip ile titreme ve ateşiniz olur. Ateş, yüksek ateştir. Grip olduysan kendini çok kötü hissedeceksin. Evde yatakta kalmalısın.


Çocukların kaptığı hastalıklar var. Kabakulak boynunuzda yumrular oluşmasına neden olur. Su çiçeği ve kızamık, cildinizde kırmızı kaşıntılı noktalar bırakır. Yaşlı insanlar bazen artrit olur. Kemikleri sertleşir ve ağrır. Kalp hastalığına yakalanan insanlar var. Çoğu durumda, sağlıklı bir yaşam tarzı kalp hastalığını önleyebilir. Kanser vücudun farklı bölgelerine saldırabilir. Sigara içenlerin çoğu akciğer kanserine yakalanır.


Bazı hastalıklar hap veya ilaçla tedavi edilir. Diğer hastalıkların hastanede tedavi edilmesi gerekir. Bazen ne tür bir hastalığınız olduğunu anlamak için doktorların size testler vermesi gerekir. Doktorun senin sorunun ne olduğunu bulmak için kan testi veya röntgen çektirmesi gerekebilir. Çoğu hastalık bir doktor tedavi edilebilir.


Paylaşmak İsterseniz;

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın