A2 Seviye

die Häuser

die Häuser parçası ağırlıklı olarak A2 seviye gramer konularını içeren bir okuma parçası olarak hazırlanmıştır.

 
Ich lebe alleine in einem Studio-Apartment. Es hat nur einen Hauptraum mit einer winzigen Küche. Im Winter ist es sehr warm, im Sommer kann es jedoch etwas stickig werden. Ich wohne im Stadtzentrum, ganz in der Nähe von allem. Es gibt vielen Bars und Restaurants. Es ist ein guter Ort für junge Leute, aber nicht viele Familien entscheiden sich dafür, hier zu leben.


Meine Familie lebt in einem Einfamilienhaus. Es verfügt über zwei Schlafzimmer, ein Wohnzimmer, eine kleine Küche und einen Garten. Es ist gemütlich und bequem, um zur Arbeit zu kommen. Es liegt in der Nähe des Stadtzentrums, in einer ruhigen Gegend. Es gibt nicht viel zu tun, aber es gibt einige kleine Läden und einen Park, in den sie gehen, wenn das Wetter schön ist.

Evler

Bir stüdyo dairede yalnız yaşıyorum. Küçük bir mutfağı olan tek bir ana odası vardır. Kışın hava çok sıcak, ancak yazın biraz havasız olabilir. Şehir merkezinde yaşıyorum, her şeye çok yakın. Çok sayıda bar ve restoran bulunmaktadır. Gençler için iyi bir yer, ancak pek çok aile burada yaşamayı seçmiyor.

Ailem müstakil bir evde yaşıyor. İki yatak odası, bir oturma odası, küçük bir mutfak ve bir bahçesi vardır. İşe gitmek rahat ve kullanışlıdır. Sakin bir bölgede, şehir merkezine yakın. Yapacak çok şey yok ama hava güzel olduğunda gittikleri küçük dükkanlar ve parklar var.

Eğer die Häuser benzeri okuma parçaları okumak isterseniz: Almanca A2 seviye okuma parçaları bölümüne göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyicisi :'( (Adblocker)

Sitenin varlığını sürdürebilmesi adına reklam engelliyicinizi (Adblocker) kapatmanızı rica ediyoruz.