Der Erster Schneefall

Der Erster Schneefall parçası, Almanca A1 seviye bir dinleme çalışması olarak hazırlanmıştır. Bu çalışmayı dilerseniz Youtube üzerinden izleyebilirsiniz;

Dilerseniz de site üzerinden Audio formatında dinleyebilirsiniz;

Der Erster Schneefall: İlk Kar Yağışı

Heute ist der 30. November. Es hat heute den ganzen Tag geschneit. Der Schnee ist wunderschön. Der Schnee hörte endlich auf. Mein Bruder und ich sind aufgeregt. Mein Vater mag keinen Schnee. Mein Vater muss die Auffahrt schaufeln. Mein Bruder und ich können spielen. Ich setzte meinen Hut und meine Fäustlinge auf. Mein Vater zieht meinen Schal an. Mein Vater macht meine Jacke zu. Mein Bruder setzt einen Hut und Fäustlinge auf. Mein Vater zieht seinen Schal an. Mein Vater macht seine Jacke zu.


Mein Bruder und ich gehen nach draußen. Wir fangen an, einen Schneemann zu machen. Mein Vater beginnt den Schnee zu schaufeln. Mein Bruder und ich machen Schneeengel. Mein Bruder und ich werfen Schneebälle. Es fängt wieder an zu schneien. Wir gehen hinein für heiße Schokolade.


Bugün 30 Kasım. Bugün bütün gün kar yağdı. Kar çok güzel. Kar nihayet durdu. Kardeşim ve ben heyecanlıyız. Babam kar sevmez. Babamın garaj yolunu küreklemesi gerekiyor. Kardeşim ve ben oynayabiliriz. Şapkamı ve eldivenimi taktım. Babam atkımı takar. Babam ceketimi kapatır. Kardeşim şapka ve eldiven takıyor. Babam atkısını takar. Babam ceketini kapatır.


Kardeşim ve ben dışarı çıkıyoruz. Bir kardan adam yapmaya başlıyoruz. Babam kar küremeye başladı. Kardeşim ve ben kar melekleri yapıyoruz. Kardeşim ve ben kartopu atıyoruz. Yine kar yağmaya başlar. Sıcak çikolata için içeri giriyoruz.


Paylaşmak İsterseniz;

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın