Das Gemüse

Das Gemüse parçası, Almanca A1 seviye bir dinleme çalışması olarak hazırlanmıştır. Bu çalışmayı dilerseniz Youtube üzerinden izleyebilirsiniz. Bu sayede bir yandan dinlerken bir yandan metni takip edebilirsiniz.

Das Gemüse: Sebze

Gemüse ist sehr vorteilhaft für die menschliche Gesundheit. Experten sagen, dass Sie jeden Tag drei Portionen Gemüse haben sollten. Ich mag grüne Erbsen, Erbsen kommen in Schoten. Ich mag auch Schneeerbsen. Sie essen die Schoten auf den Schneeerbsen. Ich mag Mais, wenn er auf dem Maiskolben ist. Karotten sind gut roh zu essen. Bohnen sind gut für dich. Es gibt viele verschiedene Bohnensorten. Es gibt Bohnen, Kidneybohnen, gebackene Bohnen und viele andere Bohnensorten.


Manche Leute mögen kein grünes Gemüse wie Brokkoli und Rosenkohl. Ich mag Brokkoli und Rosenkohl. Sie können einen Salat machen und viele verschiedene Gemüsesorten in den Salat geben. In meinen Salaten mag ich Salat, Tomaten, Sellerie, Gurke, Radieschen, Blumenkohl und Frühlingszwiebeln. Ich versuche jeden Tag einen Salat mit Dressing zu haben. Mein Vater mag Wurzelgemüse wie Rüben und Pastinaken.


Mein Bruder wird nur Kartoffeln essen. Er mag es, wenn seine Kartoffeln gebacken werden. Meine Mutter kauft ihr Gemüse gern auf dem Markt. Sie sagt, dass sie dort frischer sind. Meine Mutter kauft viele Zwiebeln. Sie gibt Zwiebeln in fast alle Mahlzeiten, die sie kocht. Einige Kinder essen ihr Gemüse nicht. Anfangs mochte ich kein Gemüse, aber ich habe mich daran gewöhnt. Ich mag Gemüse zu meinen Mahlzeiten.


Sebzeler insan sağlığına çok faydalıdır. Uzmanlar, her gün üç porsiyon sebze yemeniz gerektiğini söylüyor. Yeşil bezelyeyi severim, bezelye bakla gelir. Ayrıca bezelyeyi de severim. Kar bezelyesinin üzerindeki baklaları yiyorsunuz. Mısırı koçanda iken severim. Havuç çiğ yemek için iyidir. Fasulye sana iyi gelir. Pek çok farklı fasulye türü vardır. Çalı fasulyesi, barbunya fasulyesi, kuru fasulye ve diğer birçok fasulye türü var.


Bazı insanlar brokoli ve Brüksel lahanası gibi yeşil sebzeleri sevmez. Brokoli ve Brüksel lahanasını severim. Salata yapıp salataya birçok farklı sebze koyabilirsiniz. Salatalarımda marul, domates, kereviz, salatalık, turp, karnabahar ve taze soğanı severim. Her gün üzerine soslu salata yemeye çalışıyorum. Babam pancar ve yaban havucu gibi kök sebzeleri sever.


Kardeşim sadece patates yer. Patateslerini pişirmeyi seviyor, annem pazardan sebze almayı seviyor. Orada daha taze olduklarını söylüyor. Annem çok soğan alır. Pişirdiği hemen hemen tüm öğünlere soğan koyar. Bazı çocuklar sebzelerini yemiyor. İlk başta bazı sebzeleri sevmedim ama alıştım. Yemeklerimde sebze yemeyi seviyorum.


Paylaşmak İsterseniz;

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın