Das Frühstück – A1

Das Frühstück parçası Almanca A1 seviye bir okuma parçası olarak hazırlanmıştır. 

Parçayı anlamayı kolaylaştıracak kelimeler aşağıda listelenmiştir.

die Familie,n Aile
neben Yanında
der Tisch,e Masa
die Teller,- Tabak
die Tasse,n Fincan
der Käse,- Peynir
die Wurst,..e Sosis
dahinter Arkasında
das Brot,e Ekmek

Das Frühstück

 
Es ist halb sieben Uhr morgens und Familie Ballack sitzt am Frühstückstisch. Der Mutter heißt Angel. Der Name der Vater ist Michael. Gigi und Thomas sind die Kinder der beiden. Thomas sitzt neben seiner Mutter. Gigi sitzt neben seiner Vater.

Der Vater trinken eine Tasse Kaffee. Er trinkt jeden Morgen gerne Kaffee. Der Vater liest dabei Zeitung. Natürlich liest er jeden Tag eine Tageszeitung. Die beiden Kinder trinken Milch. Milch ist wichtig für die Gesundheit von Kindern. Auf dem Tisch stehen vier Teller und vier Tassen. In der Mitte steht ein Korb mit Brot. Daneben liegt die Butter. Ein Teller mit Wurst und Käse ist auch da. Dahinter steht ein Glas Nutella-Schokolade.

Der Vater isst ein Brot mit Butter und Wurst. Angel mag am liebsten Käse. Die Kinder essen ihr Brot mit Nutella-Schokolade. Kinder lieben Schokolade.

Sabah altı buçuk ve Ballack ailesi kahvaltı masasında oturuyor. Annenin adı Angel. Babanın adı Michael. Gigi ve Thomas onların çocukları. Thomas annesinin yanında oturuyor. Gigi babasının yanında oturuyor.

Baba bir fincan kahve içer. Her sabah kahve içmeyi seviyor. Baba gazeteyi okur. Elbette her gün gazete okuyor. İki çocuk süt içiyor. Süt, çocukların sağlığı için önemlidir. Masanın üzerinde dört tabak ve dört bardak var. Ortada ekmek olan bir sepet var. Tereyağı yanında. Sosisli ve peynirli bir tabak da orada. Arkasında bir kase Nutella çikolata var.

Baba, tereyağlı ve sosisli ekmek yer. Angel en çok peyniri sever. Çocuklar ekmeklerini Nutella çikolata ile yerler. Çocuklar çikolatayı sever.

Paylaşmak İsterseniz;

Bunları da sevebilirsiniz

Das Frühstück – A1” için bir yorum

Bir Cevap Yazın