A1 Seviye

Anna und Ihre Familie

Anna und Ihre Familie adlı okuma parçasının A1 seviye bir dinleme çalışması olarak dinlemek için aşağıdaki videoya tıklayın.

Mein Name ist Anna. Ich bin 25 Jahre alt. Zu meiner Familie gehören außer mir noch vier weitere Personen. Mein Mann Johannes ist 30 Jahre alt. Wir haben drei Kinder. Unser älterer Sohn Philip ist vier Jahre alt, und unser kleiner Sohn Thomas ist drei Jahre alt. Unsere Tochter Sindy ist zwei Jahre alt. Wir haben auch einen Hund und zwei Katzen. Der Hund heißt Luna und die Katzen Lena und Miky.


Wir wohnen in einem Dorf. Die Stadt ist nicht weit von uns entfernt. Unser Haus ist klein und hat einen Garten. Dort spielen die Kinder gerne.


Philip geht in den Kindergarten, und Sindy ist bei mir zu Hause. Meine Eltern leben im Ausland, aber die Eltern meines Mannes leben in der Nähe. Ich gehe sie mit den Kindern gerne besuchen. Oft passen sie auch auf die Kinder auf. Ich bin Journalistin und arbeite meistens von zu Hause aus. Mein Mann ist Koch und arbeitet oft am Wochenende oder abends.

Benim adım Anna. 25 yaşındayım. Bana ek olarak ailemde dört kişi daha var. Kocam Johannes 30 yaşında. Üç çocuğumuz var. Büyük oğlumuz Philip dört yaşında ve küçük oğlumuz Thomas üç yaşında. Kızımız Sindy iki yaşında. Ayrıca bir köpeğimiz ve iki kedimiz var. Köpeğin adı Luna ve kedilerinki Lena ve Miky’dir.


Bir köyde yaşıyoruz. Şehir bizden uzak değil. Evimiz küçük ve bahçesi var. Çocuklar orada oynamayı sever.


Philip anaokuluna gidiyor ve Sindy evde benimle. Ailem yurt dışında yaşıyor ama kocamın ailesi yakınlarda yaşıyor. Onları çocuklarla ziyaret etmeyi seviyorum. Çoğu zaman çocuklarla da ilgilenirler. Ben bir gazeteciyim ve çoğunlukla evden çalışıyorum. Kocam aşçıdır ve genellikle hafta sonları veya akşamları çalışır.

Anna und İhre Familie: Değerlendirme Soruları

A1 seviyesinde bir dinleme parçası olan "Anna und ihre Familie" değerlendirme sorularını cevaplandırmak için "Başla" butonuna tıklayınız...

[mtouchquiz 3]

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu